Canon porzuca swoją domenę .COM na rzecz nowej domeny!

Canon porzuca swoją domenę .COM na rzecz nowej domeny!

Opublikowano 18.05.2016 8:46 - 1


Gdyby wymienić najważniejsze kamienie milowe w dość krótkiej historii nowych domen, to z pewnością marka Canon znajdzie tam swoje miejsce. Właśnie zdecydowała się porzucić swoją domenę canon.com i przejść całkowicie na nową domenę oczywiście z brandowym rozszerzeniem: global.canon!

To sensacyjna wiadomość dla świata domen i z pewnością kolejny ogromny krok do zwiększenia ich popularności, czy też przebicia się do mainstreamu. Nie da się ukryć, że funkcjonują one już jakiś czas, ale próżno szukać np. kreacji marketingowych opartych właśnie o nie. Takie zagrania jak Canona z pewnością wpłyną na ich popularyzacje, bez dwóch zdań.

canon

Co ciekawe Canon nie jest pierwszą marką, która zdecydowała się na nową końcówkę. Pierwszym potentatem była marka Barclays, potentat z branży finansowej w UK, który zrezygnował .COM, przenosząc swoją działalność na rozszerzenie home.barclays.

Jak twierdzi Canon, zmiana nazwy ma być początkiem nowej obecności w sieci. Osoby stojące za zmianą, twierdzą i w zasadzie dość słusznie, że nowe rozszerzenie z pewnością dwa gwarancje swoim użytkownikom, że znajdują się na właściwej stronie. Ponoć już kolejne kroki zostały zaplanowane, by odświeżyć adresy swoich pozostałych stron

Brawo Canon! Mam cichą nadzieję, że ta zmiana wywoła lawinę kolejnych zmian. A wszystkie inne marki zyskają nieco śmiałości, by zrobić ten jeden krok. To kto będzie następny?

Wieści z Rozładowani.pl