O kamerce DJI Osmo Pocket pisałem już nie jeden raz. Dla mnie to fenomen i odkrycie ostatniego lat. W małym ciele znajduje się tak wielki potencjał, że ciężko przejść obok tej kamerki obojętnie. Jak widać pomysł taki spodobał się innemu gigantowi. Canon właśnie opatentował podobne do Pocketa rozwiązanie, ale… z wymienną optyką.

Canon patentuje kamerę sportową

dims 3

Kamerka od Canona miałaby obsługiwać optykę z serii RF, która dedykowana jest bezlusterkowcom. O patencie poinformował serwis Canon News. Szkice przypominają faktycznie Osmo Pocket od DJI, ale rozmiary przypuszczalnie byłyby większe ze względu na obiektywy.

W przedniej części urządzenia znajduje się oczywiście wyświetlacz, znacznie większy niż ma to miejsce w Osmo Pocket. Pozostałe funkcje wyglądają podobnie, bo wielkiej filozofii nie da się tutaj wymyśleć, poza rzecz jasna wymienną optyką.

canon
Canon

Czy patent się przyjmie? Teoretycznie wiele z nich chowane jest do szuflad, ale jak sugeruje z kolei serwis Engadget, Canon złożył około pięciu podobnych wniosków patentowych, dlatego jest spora szansa na duże zaangażowanie Canona. Być może niebawem doczekamy się zapowiedzi takiego urządzenia.

Kolejnym pytaniem jest to, czy Canon da radę ogarnąć zabawę z tego typu urządzeniami. Doświadczenie w fotografii nie oznacza sukcesu w stricte sportowej/przygodowej grupie. Przykładem jest GoPro, czy właśnie DJI.

źródło: Canon News.