Canon Ivy Rec to mała i wesoła kamera sportowa, jest też wytrzymała i obsługiwana smartfonem

Canon Ivy Rec to mała i wesoła kamera sportowa, jest też wytrzymała i obsługiwana smartfonem

Opublikowano 14.10.2019 10:17 -


Czy przypinana karabinkiem kamera do nagrywania plenerowej aktywności, stworzona do pracy w każdych warunkach ma sens w świecie zdominowanym przez GoPro, DJI Osmo i Sony? Canon zdaje się w to wierzyć, a ja mu wtóruję! Zwłaszcza że zaplanował na to nową formę.

O kolorowej kamerze Canona wiedzieliśmy już wcześniej. To projekt, który Canon wprowadził na rynek dzięki kampanii na Indiegogo. Nikt chyba tego pomysłu nie brał na poważnie, ale zebranie 500% wymaganej kwoty o czymś świadczy. Wygląda na to, że Canon ma jednak plan i wciela go w życie. Co więcej, ten produkt już pokazał, jak dużą szansę powodzenia ma na rynku. Canon Ivy Rec jest odporna na warunki atmosferyczne, przystępna cenowo i oferuje całkiem dużo — to idealny zamiennik smartfona, którego nie chcemy zniszczyć.

Prosta w obsłudze kamera Canon IVY REC jest odporna na wstrząsy i działanie wody. Przeczep ją do paska lub torby i zabieraj ze sobą wszędzie. Nie ma ekranu, który mógłby pęknąć. Klips pełni również funkcję wizjera. Ten aparat do zastosowań zewnętrznych jest wyposażony w wiele funkcji. - cytat z reklamy Canon brzmi przekonująco.

Kamera sportowa z obsługą poprzez smartfona

Zacznijmy od tego, że Canon Ivy Rec jest całkiem odporna. Wytrzyma zanurzenie do 2 metrów na czas 30 minut lub upadek z 2 metrów na litą powierzchnię (IP68). Jak już wspomniano, nie ma tu też ekranu, który mógłby się stłuc. Rolę wizjera pełni klips, którego ramka odwzorowuje nagrywany materiał.

Canon Ivy Rec

Kamera ma sensor 1/3 cala i  pozwala na nagrywanie materiału Full HD w 60 klatkach na sekundę. Pozwala też na wykonywanie zdjęć w rozmiarze 13 MP. Wbudowany akumulator pozwoli na wykonanie 1000 zdjęć lub nagranie aż godzinnego filmu. Ładowanie i synchronizacja danych z karty Micro SD następuje za pośrednictwem portu Micro USB (USB 2.0).

Canon Ivy Rec

Ivy Rec dysponuje Wi-Fi oraz Bluetooth 4.2 LE. Ma to duże znaczenie, bo producent przygotował specjalną aplikację na smartfony z Androidem oraz iOS. Dzięki niej uzyskamy zdalny podgląd na żywo dla zdjęć i filmów wideo. Aplikacja pozwoli też na przesyłanie zdjęć i wideo do pamięci smartfona oraz ich edycję.

Canon Ivy Rec

Aparat dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: Dragon fruit (różowy); Avocado (zielony); Stone (szary) i Riptide (niebieski). Niestety nie mam informacji o cenie i dostępności w sklepach w naszym kraju. Wiem jednak, że Canon Ivy Rec zadebiutuje na wybranych rynkach zagranicznych już 16 października, a cena wynosić będzie 129 USD (czyli około 500 zł).

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]