Canon EOS R5 będzie pierwszym bezlusterkowcem, który nakręci wideo w 8K

Canon EOS R5 będzie pierwszym bezlusterkowcem, który nakręci wideo w 8K

Opublikowano 16.02.2020 19:53 -


Rynek aparatów bezlusterkowych rośnie w siłę, a nowy sprzęt Canona podniesie poprzeczkę dość wysoko. Canon EOS R5 będzie jednocześnie pierwszym aparatem bez lustra, który nakręci filmy w rozdzielczości 8K.

Sama rozdzielczość to nie wszystko, czym EOS R5 będzie mógł się pochwalić. W body znajdzie wewnętrzna stabilizacja. Tak się powinno zapowiadać nowe aparaty (to tak apropos Nikona D6). Wprowadzone nowości to odpowiedź Canona na krytyczne głosy, jakie pojawiały się odnośnie do EOS R i jakości 4K w tamtym modelu.

Canon znalazł na to sposób i zastosował zupełnie nowy czujnik CMOS. Zwiększy on prędkość fotografowania, dzięki czemu możliwe będzie strzelanie z prędkością 12 klatek na sekundę za pomocą migawki mechanicznej i 20 klatek przy migawce elektronicznej. Canon reklamuje ten model jako idealne narzędzie dla fotografów na… igrzyska olimpijskie w Tokio, które odbędą się w tym roku. Bez lustra na zawody sportowe? Takie czasy, że sprzęt na to pozwala, to czemu nie?

Stabilizacja wewnątrz body CANONA EOS 5R

Wspomniana wewnętrzna stabilizacja będzie współpracować z tą w obiektywie. To był jeden z powodów do narzekać w przypadku modelu EOS R (brak wewnętrznej stabilizacji). Dodatkowo w nowym modelu otrzymamy dwa gniazda kart pamięci, na razie nie wiadomo niestety, jakiego rodzaju gniazda to będą ani jaką szybkość obsłużą.

Canon zapowiedział także, że nowe bodu EOS 5R będzie bez problemu współpracowało z dziewięcioma obiektywami, które pojawią się w tym roku. Na uwagę zasługuje na pewno teleobiektyw RF100-500mm f/4.5-7.1 L IS USM. Mam tu na myśli wspomnianą wcześniej fotografię sportową, gdzie takie szkło sprawdzi się idealnie.

Na razie nie wiemy, jaka będzie cena nowego aparatu od Canona ani kiedy dokładnie pojawi się on na półkach sklepowych. Więcej szczegółów Canon poda zapewne podczas CP+ Camera and Photo, które odbędzie się w japońskim Tokio pod koniec lutego.

źródło: Canon

Wieści z Rozładowani.pl