Canon EOS R3 to wciąż urządzenie, które fanki i fani marki znają i uwielbiają od wielu lat. Najnowsza odsłona R3 to innowacyjna i wszechstronna bestia, która uchwyci i wyostrzy jeszcze więcej.

Połączenie tradycji i innowacyjności

Canon R3 został stworzony w oparciu o doświadczenie i uwagi profesjonalnych fotografek i fotografów zajmujących się reportażem oraz fotografią sportową. EOS R3 to również ponad 100 ulepszeń znanych do tej pory z bezlusterkowców i lustrzanek cyfrowych z innego sprzętu Canona.

Maksymalne usprawnienie responsywności i szybkości R3 to absolutnie nowa jakość fotografii, w której liczy się każda sekunda. Nowa matryca o rozdzielczości 24,1 megapiksela umożliwia osiągnięcie balansu między wydajnością i szybkością a rozdzielczością zdjęć.

Canon EOS R3 to absolutny must-have dla fotografek i fotografów newsowych czy sportowych. Aparat wyznacza nowy standard możliwości ustawiania ostrości w warunkach oświetleniowych do -7,5 EV, co czyni go jednym z najlepszych aparatów do fotografowania przy słabym oświetleniu.

Najważniejsze cechy EOS R3 to:

  • nowa, autorska matryca Canona typu „stacked CMOS” o rozdzielczości 24,1 MPx z tylnym podświetleniem;
  • nagrywanie 30 fps ze śledzeniem AF/AE;
  • szybkość migawki od 30 s do 1/64000 s przy użyciu migawki elektronicznej;
  • wybór punktu AF za pomocą wzroku;
  • śledzenie AF dla ludzi, zwierząt (w tym ptaków) i sportów motorowych (motocykli i samochodów wyścigowych);
  • pełnoklatkowe wideo 6K RAW nagrywane wewnętrznie na kartę CFexpress;
  • ostrzenie przy świetle nawet -7,5 EV.

canon eos r3 2021

 

Canon EOS R3 to najszybszy aparat Canona

Matryca CMOS z tylnym podświetleniem o rozdzielczości 24,1 megapikseli zastosowana w Canon R3 jest niesamowicie szybka. Eliminuje zniekształcenia i działa w zakresie od 30 sekund do 1/64000 sekundy. Ta oszałamiająca prędkość rejestrowania obrazu w nawet 30 kl./s jest wspierana przez tzw. rolling shutter, czyli elektroniczną migawkę, która ma za zadanie usuwać zniekształcenia.

Nowy R3 jako pierwszy oferuje również współpracę elektronicznej migawki z lampami błyskowymi, zarówno od Canona, jak i innych producentów. Rolling shutter została również ulepszona, by zażegnać wszelkie słabości typowych migawek elektronicznych. Canon EOS R3 ma dwa tryby wykrywania migotania – zwykły oraz zapobiegający migotaniu o wysokiej częstotliwości, których zadaniem jest wykrywanie i korygowanie migoczących źródeł światła.

Autofocus kontrolowany wzrokiem

EOS R3 oferuje trzy różne sposoby wyboru punktów AF:

  • szybki smart kontroler,
  • precyzyjny dżojstik,
  • intuicyjny system sterowania autofocusem z pomocą wzroku. Autofocus kontrolowany wzrokiem, dosłownie jednym spojrzeniem, pozwala jeszcze szybciej i bardziej intuicyjnie ustawić ostrość. Ta pionierska metoda wyboru punktu AF polega na przesuwaniu punktu ostrości w miejsca, na które kieruje wzrok fotografka lub fotograf.

Szybki przesył zdjęć po Wi-Fi w Canon R3

Canon EOS R3 zapewnia łatwe połączenie z Wi-Fi czy smartfonem za pomocą Bluetooth 5. Możliwe jest również szybsze połączenie przewodowe dzięki wbudowanemu portowi Gigabit Ethernet. A jeśli szybkość ma naprawdę krytyczne znaczenie, użytkownik może przesyłać obrazy do klientów przez FTP. Ustawienia sieciowe można udostępniać innym użytkownikom, także gdy korzystają z wprowadzonych wcześniej aparatów EOS R5 i EOS-1D X Mark III.

canon eos r3 2021

Filmy w jakości 6K

Canon EOS R3 przenosi ofertę hybrydowych urządzeń Canon na wyższy poziom. Aparat oferuje możliwość filmowania w rozdzielczości 6K 60p RAW, zapewniającej o 50 procent więcej szczegółów niż 4K. Dzięki formatowi plików 6K CRM RAW ekspozycję i balans bieli można korygować ex post w celu zapewnienia doskonałej reprodukcji obrazu.

Materiał 4K do 60p jest nadpróbkowany z 6K, co gwarantuje najwyższą możliwą jakość filmowania w 4K. Aparat EOS R3 jest idealny do filmowania szybkich, dynamicznych dyscyplin sportu dzięki nagrywaniu w 4K 120p, co pozwala uzyskać wspaniałe obrazy 4K podczas filmowania w zwolnionym tempie. Obecnie można nagrać do 6 godzin standardowego materiału wideo lub 1,5 godziny o wysokiej szybkości klatek 119,88/100p.

canon eos r3 2021

Wyprzedzić konkurencję

Canon EOS R3 ma pomóc fotografom wyprzedzać konkurencję, w tym również pod kątem wideo. By zmniejszyć rozmiary plików i przyspieszyć pracę nad materiałem, możliwa jest rejestracja w formatach CRM light lub MP4. To daje użytkowniczkom i użytkownikom wybór w zakresie szybkości transmisji oraz dostosowanie materiału do ich potrzeb i możliwości.

Podwójne gniazdo kart, obejmujące gniazdo na karty SD UHS-II i ultraszybkie karty CFexpress umożliwia nagrywanie filmów 6K RAW. Gniazdo pozwala również na jednoczesne nagrywanie na dwie karty w formacie MP4, zapewniając bezpieczną kopię zapasową ważnych materiałów.

EOS R3 to ultraszybki, niezwykle responsywny aparat, który daje fotografom sportowym i reporterom przewagę w wyścigu po najlepsze ujęcie. Na rynek weszły również nowe, potężne obiektywy RF 100-400mm F5.6-8 IS USM i RF 16mm F2.8 STM – wnoszące do gamy RF nowe ogniskowe.

Zobacz także: