Canal+ ogłasza, że w marcu do biblioteki wpadnie wiele dobrych tytułów. Informacja prasowa nie kłamie – będą same hity!
Oferta Canal+ PREMIERY zostaje rozszerzona. W marcu widzowie będą mieli w czym wybierać! Nowy film Stevena Spielberga i Guya Ritchiego, jeden groźny Święty Mikołaj, wystrzałowa Jennifer Lopez oraz dwa niezłe, polskie filmy. To oczywiście tylko parę przykładów, bo nie robiłbym wpisu na temat trzech-czterech produkcji. Dla każdego coś się znajdzie. Spójrzcie jaką niespodziankę zrobił widzom Canal+.
Premiery filmowe Canal+ PREMIERY
Fabelmanowie – już dostępny
Wielki przegrany Oscarów. Otrzymał 7 nominacji, nie dostał żadnej statuetki. Szkoda ogromna, bo Steven Spielberg to prawdziwy wirtuoz kina. Reżyser sukcesywnie spełnia pewne swoje marzenia czy obietnice. Rok temu zaserwował nam West Side Story, bo zawsze jego ojciec chciał zobaczyć remake tego filmu od swojego syna. W 2022 roku w Fabelmanach opowie o dorastaniu nastolatka, w którym urodziła się niepohamowana miłość do kina. Brzmi znajomo, prawda? Nie jest to stuprocentowa biografia reżysera, ale wiele faktów z jego młodości będzie zauważone w tej produkcji. Obsada również nastraja optymistycznie. Na ekranie zobaczymy m.in. Michelle Williams, Paula Dano, Setha Rogena i…Davida Lyncha!
Orzeł. Ostatni patrol – już dostępny
Zdobywca Orłów w kategorii najlepszy dźwięk i scenografia opowiada legendarną historię polskiego okrętu podwodnego. Ma na swoim koncie wiele sukcesów z II Wojny Światowej, a w filmie cofniemy się dokładnie do 1940 roku. Świetna obsada, na ekranie zobaczymy m.in.: Tomasza Ziętka, Mateusza Kościukiewicza, Antoniego Pawlickiego, Tomasza Schuchardta czy Adama Woronowicza.
Dzika noc – już dostępny
Nie wierzę, że polecam film świąteczny ze Świętym Mikołajem w roli głównej, ale Dzika Noc to coś nietuzinkowego w tej tematyce. Zwiastun to czyste szaleństwo i mam nadzieję, że film dostarczy tego samego, co sugeruje materiał reklamowy. David Harbour wciela się prawdziwego Świetego Mikołaja (nie to, co Billy Bob Thorton w Złym Mikołaju), który faktycznie odwiedza domostwa i zostawia prezenty pod choinką. Niestety, ale w jednym z nich dochodzi do ataku przestępców i porwania bogatej rodziny. Jak się okazuje – nasz dobrotliwy staruszek nie da sobie w kaszę dmuchać, a rózga dla niegrzecznych dzieci może okazać się dosyć krwawa. Raczej nie polecam oglądać z młodszymi pociechami. Film pełen akcji i Mikołajowego Johna Wicka.
Lombard – już dostępny
Kolejny polski film, który ma na swoim koncie statuetkę Orła, tym razem w kategorii dokument. Całkiem szczera, momentami dramatyczna, ale również pełna wspólnoty oraz wigoru opowieść o lombardzie, który próbuje utrzymać się na rynku. Plejada barwnych postaci i hit festiwalu Millennium Docs Against Gravity.
Czym jest miłość – już dostępny
Komedia romantyczna to zdecydowanie nie jest mój gatunek filmowy, ale nie będę ukrywał, że czasami pozytywnie się zaskoczę. Nie wiem, czy będzie tak tym razem, ale pewnie spróbuje któregoś dnia, chociażby przez świetną obsadę. Na ekranie zobaczymy m.in. Diane Keaton, Richarda Gere’a, Susan Sarandon, Williama H. Macy’ego i Emmę Roberts.
Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – 17.03
Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu to druga część hitu Marvela, opowiadająca o tytułowym superbohaterze. W jedynce w roli głównej wystąpił Chadwick Boseman, ale niestety zmarł 28 sierpnia 2020 roku w wieku 43 lat. Twardy orzech do zgryzienia mieli twórcy, w jaki sposób zastąpić charyzmatycznego aktora. I nawet jeśli taki plan był od początku — to na pewno miał się pojawić w tym filmie. Film zdobył Oscara za kostiumy i jest również dostępny na platformie streamingowej Disney+.
Wystrzałowe wesele – 23.03
Film z kategorii: komedia romantyczna z elementami akcji, której nie chce oglądać, ale pewnie to zrobię i pewnie nawet będę dobrze się bawił w ramach niezobowiązującej rozrywki. Mamy na ekranie Jennifer Lopez, Josha Duhamela oraz Jennifer Coolidge, która lata temu była kojarzona z rolą Mamy Stiflera z American Pie zachwyciła krytyków i widzów swoja kreacją w serialu HBO – Biały Lotos.
Magic Mike: Ostatni taniec – 27.03
Steven Soderbergh powraca jako reżyser Magic Mike’a. To trzecia część serii, opowiadająca o striptizerze, w którego wciela się Channing Tatum. To nie były nawet złe filmy, chociaż przed seansem miałem ogromne obawy. A wyszła całkiem niezła rozrywka z elementami dramatu. Trzecia część wyszła nagle i z Salmą Hayek na pokładzie, co jest całkiem niezłym argumentem, aby przystąpić do seansu.
Gra fortuny – 30.03
Ja już nie wierzyłem, że nowy film Guya Ritchiego zadebiutuje, bo jego premiera była przekładana z pewnych…politycznych względów. Podobno bardzo istotnym elementem są Ukraińcy, przedstawieni w niezbyt dobrym świetle. Reżyser nie jest fanem Putina, tylko kręcił film jeszcze przed wybuchem wojny. Peszek. Wygląda na to jednak, że Gra Fortuny została tak przemontowana, że nadaje się do wyświetlania w międzynarodowej dystrybucji. I jak mnie to cieszy! Uwielbiam Guya Ritchiego, a ostatnio wrócił do korzeni i kina gangsterskiego, w którym czuje się, jak ryba w wodzie. Po świetnych Dżentelmenach czas na kolejną kryminalną opowiastkę. Na ekranie zobaczymy m.in. Jasona Stathama, Hugh Granta, Aubrey Plazę, Josha Hartnetta, Cary’ego Elwesa i Eddiego Marsana.
Chrzciny – 31.03
Gdybym miał opisać Chrzciny jednym zdaniem, napisałbym, że to taki Goodbye Lenin podczas Cichej Nocy. Oba te filmy mają dużo wspólnego, a mianowicie zakłamywanie rzeczywistości i wielkie rodzinne spotkanie. Akcja filmu dzieje się dokładnie 13 grudnia 1981 roku, kiedy w Polsce generał Jaruzelski ogłosił stan wojenny. Chrzciny nie są filmem, który wywróci nasze życie do góry nogami. Jest świetnie zagrany, z ciekawym pomysłem wyjściowym i mimo że wszystko to już gdzieś widzieliśmy, przykuł moją uwagę. Świetny aktorsko – na ekranie brylują Michał Żurawski, Tomasz Schuchardt, Maciej Musiałowski oraz mój ostatni ulubieniec Tomasz Włosok. Na oddzielne pochwały zasługuje Katarzyna Figura – skrytykowana przeze mnie od góry do dołu w Dziewczynach z Dubaju tutaj jest bezbłędna. Dojrzała, charyzmatyczna kreacja. Generalnie – całkiem przyjemne kino z naszego podwórka.