Chciałbym powiedzieć, że anteny satelitarne odchodzą do lamusa, ale do tego jeszcze bardzo długa droga. Nie mniej jednak popularność serwisów streamingowych nieustannie rośnie. To bardzo chętnie wybierana przez użytkowników forma, dzięki której mają dostęp do filmów i seriali. Dla osób, które chcą jednak mieć dostęp do tradycyjnej telewizji, ale przez internet, powstał Canal+ telewizja przez internet. Bardzo fajna opcja, z której sam korzystam, kiedy dziecko ogląda bajki, a ja chciałbym w tym czasie zerkać na mecze piłkarskie. Oczywiście spoglądam wtedy na ekran komputera. W takich sytuacjach myślę sobie, że w sumie antena satelitarna nie jest mi potrzebna, ale mój telewizor nie ma Android TV, a ja też nie posiadam Apple TV. Dlaczego wymieniam te dwie opcje? Bo na nie jest dostępna aplikacja Canal+ telewizja przez internet.

CANAL BOX 4K 3

Canal+ Box 4K trafia do sprzedaży

Mógłbym kupić sobie jakąś przystawkę telewizora, która ten problem rozwiąże. Taką też wypuścił też Canal+. Dekoder o nazwie Canal+ Box 4K to nic innego, jak właśnie taka przystawka. Urządzenie pracuje bowiem pod kontrolą Android TV w wersji 9.0. Jego funkcjonowaniem zawiaduje procesor Amlogic S905X2 wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Dekoder jest wyposażony w 16 GB pamięci na dane. Oczywiście znajdziemy na nim aplikację Canal+ telewizja przez internet. Jednak nie jest ona jedyna.

Zobacz także: Nagrywanie ekranu na smartfonie, czyli jak to zrobić?

Z racji obecności Android TV możemy instalować inne aplikacje, jak Netflix, iPla, Player, czy też Spotify. Canal+Box 4K może być wykorzystywany do podłączenia telewizji DVB-T, a także do strumieniowania treści z telefonu na ekran telewizora przy pomocy wbudowanego Chromecasta. Jeśli chodzi o porty, to w urządzeniu znajdziemy HDMI, USB, a także cyfrowe wyjście audio S/PDIF.

canalbox4k 2

Cena Canal+ Box 4K

Wydanie Canal+ Box 4K wydaje się ciekawym zagraniem operatora, który głównie kojarzony jest z dostarczaniem kanałów telewizyjnych przy pomocy anten satelitarnych. Przypominam jednak, że to nic innego, jak najzwyklejsza przystawka do telewizora z systemem Android TV. Zatem do oglądania Canal+ telewizja przez internet, można wykorzystać także inne, konkurencyjne urządzenia. Za Canal+ Box 4K przyjdzie zapłacić 299 zł, w tym znajduje się opłata za cztery pakiety, które można oglądać łącznie przez 3 miesiące bez dodatkowych opłat.

Źródło: Canal+


Posłuchaj nas!