Ten wielki hit trafił niespełna tydzień temu do naszych urządzeń mobilnych. Wydała go ekipa Tencent. Call of Duty: Mobile miało niesamowity start. Pierwszy tydzień przyniósł ponad 100 milionów pobrań tej gry. Do tej pory żadna inna gra mobilna nie zbliżyła się nawet do tego poziomu.

Sam pobrałem CoD jeszcze dniu premiery i przyznaję, że jak nie lubię gier mobilnych, ta przypadła mi do gustu. Odpaliłem Call of Duty na iPadzie, po pierwszym uruchomieniu grałem ponad godzinę, co do tej pory nie miało miejsca. CoD bije rekordy – ja również.

R E K L A M A

Cal of Duty: Mobile – strzelanka idealna na urządzenia mobilne

Tak, do tej pory wydawało mi się, że na urządzeniach mobilnych można pograć co najwyżej w jakieś gry słowne, ewentualnie sudoku. Patrząc na rekordy PUBG, a także na Fortnite zastanawiałem się jaki sens ma tego typu gra na ekranie dotykowym. Call of Duty przekonało mnie do tego, a możliwość korzystania z pada od PS4, daje niesamowite wrażenia.

Call of Duty bije na głowę innych wielkich rywali. Oczywiście są pewne zastrzeżenia. Przykładowo Fortnite na urządzenia mobilne zostało pobrane 22,5 miliona razy w analogicznym okresie, ale gra była dostępna na początku tylko na iOS. PUBG dla odmiany uzyskał 28 milionów pobrań, ale wdrażano go stopniowo w zależności od regionu.

Mimo tego, liczby, jakie kręci Call of Duty: Mobile robią wrażenie. Pamiętajmy, że gra nie pojawiła się jeszcze na rynku chińskim, zatem wiele jeszcze przed twórcami gry. Tydzień wcześniej liczby śrubowała inna mobilna gra, mianowicie Mario Kart Tour, o której pisałem w osobnym tekście. Mario, wykręcił „zaledwie” 90 milionów pobrań.

Według firmy, która dokonała analizy, czyli Sensor Tower, iOS miał ponad 55,7 procent udziału w łącznej liczbie pobrań. Dodatkowo gry z iOS zarobiły w mikropłatnościach 53 procent z ogólnej liczby 17,7 miliona dolarów. Stany Zjednoczone stanowiły 17 procent pobrań, ale aż 43 procent dochodów.

Myślę, że liczba fanów CoD na urządzenia mobilne stale będzie rosnąć, bo dawno nie powstała aż tak dobra gra. Recenzje są pozytywne, a powyższe dane to tylko potwierdzenie tych opinii.

źródło: theverge.com