Całkiem nowy Huawei Mate 20X na zdjęciu

Całkiem nowy Huawei Mate 20X na zdjęciu

Opublikowano 15.10.2018 10:14 -


O dwóch nowych modelach Huawei Mate 20 i 20 Pro wiemy już naprawdę sporo. Wcześniejsze wycieki zdradziły, że Huawei ma w planach naprawdę mocny sprzęt, który najpewniej wielu przypadnie do gustu. Teraz dowiadujemy się, że Huawei nadal potrafi zaskakiwać i… ma do pokazania trzeci model.

To będzie prawdziwy olbrzym. Kolejny, trzeci model z serii Mate 20 ma w nazwie X. Jedyne, co wiemy o tym modelu to to, że posiada monstrualny 7.2-calowy wyświetlacz OLED oraz potrójny aparat podobny do tych z modeli Mate 20 i 20 Pro. Pod modułem aparatu znajduje się coś dziwnego, co wygląda jak czytnik linii papilarnych, ale mimo wszystko nie przypomina on tego z renderów Mate 20. Mate 20 Pro ma mieć z kolei czytnik zatopiony pod wyświetlaczem.

Parametry jak w Mate 20?

Zagraniczne media wskazują, że Mate 20X również ma dysponować procesorem Kirin 980 (wykonanym z litografii 7nm). Prawdopodobnie urządzenie będzie posiadać od 4 do 8 GB pamięci RAM i nawet 512 GB pamięci dla użytkownika (w najlepszym wariancie). Prawie pewnym jest też zastosowanie potrójnego modułu aparatu, co widać wyraźnie na zdjęciu. Zdjęcia wskazują też niestety na brak wsparcia dla skanera twarzy (który znajdzie się w modelu Mate 20 Pro). Ekran ma wcięcie w postaci łezki i tylko jeden wyświetlacz.

Tak czy inaczej, Huawei ma co pokazać. Wydaje się też, że Chińczycy mogą nas jeszcze mocno zaskoczyć. Nie musimy długo czekać, premiera nowych modeli odbędzie się już we wtorek, 16 października!

Wieści z Rozładowani.pl