W tym celu powstała spółka-matka, holding pod nazwą Alphabet, w skład której obok internetowego dominatora Google’a wejdą inne, przyszłościowe technologie niekoniecznie związane z internetem. Cały zabieg pozwoli przede wszystkim sprawnie wszystkim zarządzać, a głównym celem jest jeszcze szybszy rozwój i dominacja na rynku światowym w jeszcze szerszym zakresie.

Dr_Evil-google

Alphabet możemy rozumieć jako odseparowanie Google, a więc technologii powiązanych z internetem, rynkiem mobilnym itp., od pozostałych technologii, technologii przyszłości. Alphabet pod swoimi skrzydłami ma jedynie najbardziej innowacyjne działy, jak X Lab pracujące nad futurystycznymi technologiami, Nest oferujący inteligentne termostaty, także Calico badające czynniki wpływające na długość życia organizmów, czy Google Ventures oraz Google Capital. Mamy właściwie wszystko, co niezbędne do budowy nowego imperium, nowa struktura firmy ma dać nowe możliwości i przyspieszyć ich rozwój.

Problemy Google z domeną dla swojego holdingu

Zaraz po tym, jak Google ogłosili, że spółka ta wejdzie do holdingu o nazwie Alphabet- odezwał się właściciel domeny Alphabet.com, spółka należąca do koncernu BMW.

Alphabet to należący do BMW podmiot zajmujący się dostawą usług typu car fleet management (działa także w Polsce). Jest on właścicielem domeny Alphabet.com, na którą od poniedziałku wchodzą wszyscy zainteresowani powstającym holdingiem Alphabet- statystyki na pewno wariują!

Monachijski producent samochodów przyznał wczoraj, że Google przed ogłoszeniem informacji o założeniu hodingu nie kontaktował się z nim w sprawie praw do domeny Alphabet.com. Internetowy gigant zarezerwował już w marcu ub.r. domenę Abc.xyz. Wczoraj w sieci pojawiła się również witryna Abc.wtf, która przekierowywała internautów do konkurującej z Google wyszukiwarki Bing należącej do Microsoftu.

A teraz coś dla fanów seriali…

Klikamy „more”, następnie w kropkę na końcu zdania:
„Sergey and I are seriously in the business of starting new things. Alphabet will also include our X lab, which incubates new efforts like Wing, our drone delivery effort.”

1

Abstrachując od całości czytając klocki na stronie od lewej do prawej, dostaniemy:

MAD KESZ – co tłumacząc z angielskiego i fonetycznie oznacza szaloną gotówkę, IMO pasuje, choć pewien jestem, że to przypadek :)

Autor: Łukasz Szendzielarz


Posłuchaj nas!