Branża gier rozrasta się obecnie w błyskawicznym tempie. Spędzanie wolnego czasu przy komputerze staje się coraz popularniejszym zajęciem wśród rożnych grup wiekowych, a wraz z tym znacznie zwiększa się popularność gadżetów przeznaczonych dla graczy. Kiedyś rewolucją były gamingowe myszki i klawiatury, przebojem ostatnich lat były fotele dla graczy, a niedawno pojawiły się napoje energetyczne i cateringi stworzone po to, by szybko wracać do rozgrywki po krótkiej przerwie na posiłek.

E-sportowa organizacja Illuminar Gaming, wraz z firmą Lodis, idą o krok dalej. Tego lata w sklepach znajdziemy, jak mówią producenci, „najbardziej gamingowe lody”.

Lody gamingowe hitem tego lata?

Illuminar Gaming to jedna z wiodących organizacji w polskiej branży sportów wirtualnych. Została założona w 2015 roku i zrzesza zespoły konkurujące w takich grach jak „CS:GO”, „League of Legends” czy „Rocket League”. Same lody zaprezentowano szerszej publiczności podczas jednego z największych krajowych eventów e-sportowych, czyli PGE Superpuchar Polskiej Ligi E-sportowej. Wydarzenie odbyło się na jednej z gdańskich plaż, co sprzyjało apetytowi zgromadzonych, tym bardziej biorąc pod uwagę ostatnie upały.

Lody gamingowe to faktycznie nowość na naszym rynku w szeregu produktów dla graczy. Nie zapominajmy jednak o niedawnej premierze, która szturmem zwojowała zamrażarki w sklepach w całym kraju, a mianowicie o słynnych lodach Ekipy. Dla przypomnienia, przez całe miesiące były one trudno dostępne ze względu na gigantyczny popyt, co sprawiało, że w niektórych miejscach sprzedawano je po cenie wielokrotnie przewyższającej zalecaną. Wprawdzie jest to wątpliwe, że Illuminar Gaming wraz z firmą Lodis powtórzą sukces lodów brandowanych marką popularnych influencerów, ale widać wyraźnie, że projekt ten inspiruje kolejne przedsiębiorstwa do działania.

Każdy będzie mógł sprawdzić, czy „Illuminar Gaming Ice Cream” to tylko standardowe lody w zawyżonej cenie i specjalnym opakowaniu, czy też faktycznie będzie to coś wyjątkowego i wartego uwagi. Śmietankowo-orzechowo-kakaowe lody już niedługo pojawią się w popularnych marketach.