Byliśmy na unboxingu nowej Motoroli G7 Power z baterią 5000 mAh
Byliśmy na unboxingu nowej Motoroli G7 Power z baterią 5000 mAh

Opublikowano 21.02.2019 12:38 -


Polacy kochają telefony ze średniej półki cenowej. Można to było zauważyć, gdy 4 największych operatorów pochwaliło się najczęściej wybieranymi telefonami. Średnia półka to też ta, w którą celuje Motorola. W tym miesiącu zobaczyliśmy premierę odświeżonej linii G. Seria G7 to w tym roku 4 różne modele. DailyWeb wzięło udział w unboxingu i prezentacji modelu G7 Power. Jak myślicie, podobało się nam?

W zeszłym roku testowałem model poprzedniej generacji, Motorolę G6 Plus. Mieliśmy też konkurs związany z modelem G6 Play. Wszystkie inne artykuły o tej firmie przeczytacie, klikając tutaj.

Niedawno pisałem o premierze serii G7, która miała miejsce w Brazylii (bo tam Motorola najlepiej się sprzedaje). Seria G7 tym razem reprezentowana jest przez 4 modele, a nie 3 jak w G6. Nowa linia wprowadza zmiany podyktowane konkretnymi potrzebami. Nie bez znaczenia jest tu nowe hasło przewodnie „matters to you”. Nowe modele prezentują więc: lepsze aparaty, dłuższy czas działania na baterii, szybsze przetwarzanie oraz większe wyświetlacze.

Średnia półka to coś, co Motorola szczególnie sobie upodobała. Warto zwrócić jednak uwagę, że polityka firmy zakłada udostępnienie klientom produktów premium w przystępnej cenie. Trzeba przyznać, że Motoroli udaje się to już od dłuższego czasu. Spotkanie, na które zostaliśmy zaproszeni, wskazuje na konkretną potrzebę rynku. Motorola G7 Power ma ekstremalnie dużą baterię, co przekłada się na długi czas pracy.

Zielony Miś to restauracja, w której odbył się unboxing nowej Motoroli G7 Power. Prezentacja, która poprzedzała zabawę telefonem, zdradzała wiele szczegółów, o których nie miałem pojęcia.

Liczymy się dla Motoroli ;)

Trochę tej wiedzy spróbuję przemycić też do tego wpisu:

  • 26 sztuk telefonów z serii G sprzedaje się każdej minuty.
  • Globalnie Motorola już czwarty kwartał z rzędu przynosi zyski (co w dzisiejszych czasach udaje się tylko nielicznym).
  • Obecne wyniki są najlepszymi od 2,5 roku.
  • W Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii i Szwajcarii Motorola utrzymuje 10% udziału w rynku.
  • Prawdziwą dominację Motorola pokazuje w Ameryce Łacińskiej. Tam Motorola jest marką numer 2, z 17-procentowym udziałem na rynku.
  • Pomimo skurczenia się rynku o 6.3% Motorola odnotowała na nim 4% wzrost.
  • W Brazylii Motorola to numer 2 na rynku już od 5 lat.
  • W Argentynie odnotowano 57-procentowy wzrost.
  • W Meksyku odnotowano 29-procentowy wzrost.
  • W Boliwii odnotowano tylko 25-procentowy wzrost ;).

Pewnie zastanawiacie się, jak Motorola G7 Power spisuje się na co dzień. Już niedługo podzielę się pierwszymi wrażeniami. Patrząc na specyfikację nowej Motki, można dostrzec szereg zmian na lepsze, zobaczcie zresztą poniższą, skróconą specyfikację.

MOTOROLA G7 POWER

Model G7 będzie wyposażony w procesor Snapdragon 632 wspierany przez 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci dla użytkownika. Wyświetlacz to panel o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości 1520 x 720. Aparat tylni ma jedno oczko 12 MP (f2,0, piksele 1,25 um). Aparat do selfie ma 8 MP (f2,2, piksele 1,12 um). Bateria w tym modelu to potężne ogniwo o pojemności aż 5000 mAh. Motorola G7 Power dostępna będzie w kolorach Ceramic Black, Marine Blue oraz Iced Violet Gradient (tylko na wybranych rynkach).