Byliśmy na świetnym wydarzeniu. Product Camp 2017 - relacja!

Byliśmy na świetnym wydarzeniu. Product Camp 2017 – relacja!

Opublikowano 12.06.2017 11:09 -


W minioną sobotę 10 czerwca miałem przyjemność uczestniczyć w bardzo ciekawym wydarzeniu, jakim był Product Camp 2017 w Gdyni. Impreza wokół siebie skupia ludzi związanych z branżą UX. A jak było?

50 prelekcji równolegle w 6 salach gdyńskiego Parku Naukowego Technologicznego. Wybitni prelegenci. Ciekawi ludzie. Luźny klimat. No i oczywiście afterka w Atelier na sopockiej plaży – 10/10. Na tym można by skończyć relację, ale wejdźmy w szczegóły.

Zacznijmy od początku. Lekko spóźniony dotarłem do PPNT, gdzie już czekali na mnie Łukasz i Sebastian (wyjątkowo udało się nam pojawić w większym składzie). Pobrałem torbę z gadżetami (świetne plakaty) i kuponami na kawę, lody itp. W formie ciekawostki powiem, że organizator przygotował ciekawą zabawę. Każdy uczestnik dostał jeden obrazek i przez całą miał misję znaleźć druga osobą z tym samym obrazkiem. Nagrodą był dodatkowy alkohol na afterce, ale uprzedzam pytania- nie odnalazłem swojej drugiej połówki.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy na Product Camp – luźna agenda. Agenda powstaję rano, kiedy wszyscy prelegenci wybiorą godzinę swojej prelekcji i wpiszą tematy na barcamp board.

Przed każdą turą, prelegenci prezentują przez kilka minut swoją prezentację. Opisują jej tematykę, formę realizacji. Natomiast, już w sali każdy prelegent otrzymał do dyspozycji 30 min na wystąpienie oraz pytania od uczestników. Tematyka prezentacji związana była z:
user experience, product designer, user research, virtual reality, bots i wiele więcej.

Po trudach zdobywania wiedzy organizator przygotował strefę chillu. W której nie tylko można bylo zjeść i odpocząć, ale i posłuchać muzyki oraz pograć w przerośniętą jengę.

Nie wspomniałem wcześniej, że impreza trwała 2 dni. Pierwszy dzień-warsztaty, drugi dzień-prelekcje. Na warsztatach niestety nie byłem, ale Łukasz (który de facto przyjechał, aż z południa Polski do Gdyni) był uczestnikiem zajęć i ocenił warsztaty bardzo pozytywnie.

Po sobotnich prezentacjach w Gdyni (okolice godziny 17:00) wróciliśmy do domów, a następnie o 20 udaliśmy się do Sopotu do klubu Atelier w Sopocie. Gdzie już na start pojawiło się kilku znajomych i jak można się domyślić, impreza minęła w bardzo miłym gronie i scenerii sopockiej plaży. Klub zapewnił również kibicom naszej drużyny piłkarskiej stream z meczu Polska – Rumunia (oczywiście wygranym dla naszej reprezentacji).

Według mnie była to bardzo dobrze zorganizowana impreza, z super klimatem i bardzo inspirującymi osobami. Niestety nie byłem na poprzedniej edycji, ale tegoroczną mogę ocenić bardzo pozytywnie. Czekamy na następną edycję.
A jak było? No, extra!

Wieści z Rozładowani.pl