Była Tesla, a teraz "gluty" i piłka Adidasa. SpaceX wysyła kolejne rzeczy w kosmos

Była Tesla, a teraz “gluty” i piłka Adidasa. SpaceX wysyła kolejne rzeczy w kosmos

Opublikowano 25.07.2019 13:50 -


Jakiś czas temu głośno było o wysłaniu przez Elona Muska samochodu Tesla w kosmos. Pisaliśmy zresztą o tym na łamach DailyWeb. Okazuje się, że to był dopiero początek, teraz SpaceX wysyła kolejny zestaw „gadżetów”, łącznie będzie ich 5500.

SpaceX przygotowuje kolejną paczkę, która będzie wysłana na Międzynarodową Stację Kosmiczną za pomocą rakiety Falcon 9. Głównym celem przesyłki jest promowanie i zainteresowanie uczniów tematyką nauk ścisłych i przyrodniczych.

Wśród przedmiotów, znajdujących się w zestawie do wysłania, jest m.in. słynny „glut”, czyli Slime od Nickelodeon. Jest to żelowa konsystencja, która robi furorę wśród młodzieży na całym świecie. Członkowie załogi ISS mają przeprowadzać eksperymenty, aby pokazać zachowania niektórych „ziemskich” przedmiotów w stanie nieważkości w kosmosie.

Falcon 9 dostarczy łącznie 5500 materiałów i innych eksperymentów. Na pokładzie znajdzie się także piłka nożna Adidasa. Ma ona pomóc zbadać aerodynamikę swobodnie latających piłek w mikrograwitacji. Popularne wśród młodzieży gadżety nie zostały wybrane przypadkowo. Mają one skupić uwagę najmłodszych. Skoro popularne są na Ziemi, na pewno młodzież będzie śledziła ich los w kosmosie. Eksperyment ma pokazać, jak zachowają się „gluty” w stanie wspomnianej mikrograwitacji: jak zmieni się ich stan, lepkość i odporność na zniekształcenia.

Rakieta Falcon 9 zostanie wysłana w środę ze stacji na przylądku Canaveral, na Florydzie. Będzie to już 18. misja zaopatrzeniowa SpaceX na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Wieści z Rozładowani.pl