Do zdarzenia doszło 9 października w Kalwarii Zebrzydowskiej. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna pod wpływem alkoholu jeździ samochodem i jednocześnie prowadzi transmisję w jednej z aplikacji mobilnych.

Poszukiwany miał jeździć autem marki BMW na terenie Przytkowic w gminie Kalwaria Zebrzydowska. Policjanci udali się w to miejsce i jednocześnie uruchomili transmisję, którą prowadził mężczyzna. Jak się okazało – rzeczywiście prowadził samochód w stanie nietrzeźwości i transmitował swoją jazdę w internecie. Podczas jazdy dodatkowo pił także piwo.

W pewnym momencie funkcjonariusze rozpoznali zabudowania, które widoczne były za szybą samochodu na transmisji live prowadzonej przez poszukiwanego. Funkcjonariusze udali się w to miejsce, gdzie znaleźli BMW należące do mężczyzny. Za kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

Badanie alkomatem wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie poszukiwanego. Kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara więzienia do 2 lat.

Nietrzeźwi kierowcy to polska plaga

W pierwszej połowie 2021 roku policja zatrzymała w Polsce aż 50 000 nietrzeźwych kierowców. W 2020 roku było ich niemal 100 000. Od stycznia do maja, jak podaje „Rzeczpospolita”, policja wszczęła 20,8 tys. spraw za jazdę w „stanie nietrzeźwości” – to o 1,4 tys. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Z kolei liczba przestępstw stwierdzonych wzrosła w tym roku o prawie 2 tys. (do 19,5 tys.).


Posłuchaj nas!