Być może wszystkie nowości zobaczymy już w następnym miesiącu. Nowy MacBook Air pojawi się z wyraźnie cieńszymi ramkami wokół wyświetlacza, który nareszcie będzie dostępny w wersji z wyższą rozdzielczością – Retina.

Nowy MACBOOK AIR – z retiną?

Jeżeli tak się stanie, cały laptop powinien wyraźnie zmaleć o te właśnie ramki. Odświeży to znacząco całą konstrukcje Air, która od kilku lat nie przeszła porządnej modernizacji, a jedynie delikatne liftingi i moim zdaniem pozostała najmniej interesującym urządzeniem przenośnym w portfolio Apple. Podczas prezentacji MacBook miałem wręcz przeczucie, że jesteśmy świadkiem schyłku ery Air i finalnie 12-calowy brat zastąpi tego większego.

3 macbook air mqd32ll a laptop core i5 silver

Obecny MacBook Air, który kosztuje od 4800zł, pozostaje jedynym laptopem firmy Apple bez ekranu Retina. Dla porównania 12-calowy MacBook został wydany w 2015 roku i kosztuje od 6500zł. Jeżeli więc nie będzie znacznej podwyżki nowego MacBook Air, będzie on ciekawą propozycją dla przeciętnego użytkownika szukającego ciekawego laptopa. Co prawda, w tym przedziale cenowym miło rozsiadło się już HP i Lenovo ze swoimi również dobrymi konstrukcjami, ale moim zdaniem nie będą to bezpośredni konkurenci, bo MacOS albo się kocha, albo nienawidzi.

MAC MINI

Mac jest gamą produktów o stałej sprzedaży na poziomie 11% całych zysków Apple. Nie mniej jednak nadal znajdują się luki w konfiguracjach pomiędzy kolejnymi urządzeniami. I tak do niedawna, chcąc czegoś więcej niż standard komputera, trzeba było wybrać Mac Pro, który jest iście profesjonalną jednostką. Jego cena oraz najsłabsza konfiguracja jest o milowy krok przed najmocniejszym iMac i Mac Mini. To było też powodem powstania iMac Pro, jak i wkrótce ogłoszonym Mac Mini (Pro?).

25712 35562 Mac Mini xl

Mówi się, że Apple planuje rozszerzyć możliwości konfiguracji Mac Mini o nowe bardzo wydajne podzespoły, pozostawiając modele entry-level, które cieszą się dużym zainteresowaniem z powodu niskiej ceny już od 2300zł.

Oprócz nowych modeli komputerów Mac Apple przygotowuje się do premiery MacOS Mojave, który ma wprowadzić wiele ciekawych funkcji. Wszystko wskazuje, że już za miesiąc czeka nas pełne odświeżenie produktów Apple, od zegarków do laptopów. Będzie ciekawie.


Posłuchaj nas!