Budżetowa wersja Apple Watcha, czyli Apple Watch SE już na wiosnę?

Opublikowano 18.08.2020 15:08 -


Sporo było plotek na temat budżetowej wersji Apple Watcha. Rozsądek jednak podpowiadał, że takie rozwiązanie nie ma najmniejszego sensu, bo właśnie funkcjonalność i jakość wykonania stawia Apple Watcha na najwyższym stopniu podium. Okazuje się jednak, że coś może być na rzeczy.

Znany leaker, który często informuje na temat Apple donosi, że Apple Watch SE może pojawić się już w marcu 2021. Ma być to tańsza wersja zegarka premium od Apple.

Do tej pory wersja SE dotyczyła tylko iPhone'ów. Wyszły dwa modele iPhone SE - ostatni w tym roku i jest to bez wątpienia sprzedażowy hit, a jego cena wynosi 2199 w najmniejszej pojemności pamięci wewnętrznej. Parametrów zachwalać nie muszę, bo każdy je zna, a zainteresowanych odsyłam do osobnego tekstu na ten temat.

iPady otrzymały również budżetowe wersje, ale były to te oznaczone jako "mini". W tym roku spodziewany jest nowy iPad z tej "tańszej" serii. Zegarków nie było, aż do teraz.

Apple Watch SE - parametry

Można przypuszczać, że tańszy Apple Watch będzie wykonany z gorszej jakości materiałów. Na pewno mogą być do tego użyte starsze części z poprzednich modeli. Najpewniej taki AW SE nie będzie posiadał funkcji "flagowych", takich jak EKG czy stale świecący ekran. Według doniesień leakerów nowy model ma zastąpić w ofercie Apple przestarzały (jednak ciągle popularny) Apple Watch Series 3.

Według Komiya Apple Watch SE będzie dostępny tylko w wersji 42 mm.

APPLE WATCH 6 WE WRZEŚNIU?

Jeszcze w tym roku spodziewamy się premiery nowego Apple Watcha Series 6, który ma posiadać wiele nowości. Jak słusznie zauważa serwis MacRumors, byłoby to nietypowe wydarzenie, jeśli Apple Watch 6 zaprezentowany zostałby przed nowymi modelami iPhone’a. Wszystko jednak na to wskazuje, bo smartwatche od Apple pokazane powinny być 7 września. Tego samego dnia zaprezentowany zostanie również iPad, na razie nie jest pewne, który dokładnie model.

Wieści z Rozładowani.pl