Oczywiście nikomu nie życzymy ulewy, ale pogody są nieubłagalne i wiele wskazuje na to, że weekend będzie mocno deszczowy. To okazja do nadrobienia rozrywki. Jeśli szukacie pozycji na weekend to zajrzyjcie na HBO GO.

Tutaj oczywiście nowe produkcje. Nie ma ich tyle, co u konkurencji, ale na pewno jest to najwyższy poziom seriali i filmów. W tym tygodniu wskoczyło ich całkiem sporo, dlatego myślę, że wybierzecie coś dla siebie!

Nowości HBO GO

Percy

Pochodzący z małego miasteczka, siedemdziesięcioletni rolnik Percy Schmeiser (Christopher Walken) rzuca wyzwanie wielkiemu koncernowi, gdy genetycznie modyfikowany (GMO) rzepak zostaje odkryty w jego uprawach. Wypowiadając się przeciwko praktykom biznesowym firmy, zdaje sobie sprawę, że reprezentuje tysiące innych pozbawionych praw rolników na całym świecie, którzy toczą tę samą nierówną walkę. Nagle staje się swego rodzaju bohaterem w desperackiej wojnie o ochronę praw rolników i światowych zasobów żywności przed tym, co uważane jest za chciwość korporacji. Oparty na wydarzeniach z procesu sądowego z 1998 roku film śledzi losy niepozornego, podstarzałego rolnika, który postanawia wypowiedzieć wojnę wielkiej korporacji. Wroli głównej zdobywca Oscara Christopher Walken (Łowca jeleni).

Nacho Libre

Nacho (Jack Black) jest młodym kucharzem, który dorastał w meksykańskim klasztorze w Oaxaca. Pewnego dnia mężczyzna postanawia uratować święte miejsce przed bankructwem i zgłasza swój udział w lokalnym turnieju „Lucha Libre”. Ubrany w niebieskie rajtuzy i czerwoną pelerynę ma zmierzyć się z najsłynniejszymi zapaśnikami Meksyku. Nacho nie działa tylko z altruistycznych pobudek. Pragnie zaimponować pięknej zakonnicy o imieniu Encarnacion (Ana de la Reguera), która niedawno przybyła do zakonu. Luźno inspirowana prawdziwą historią odprężająca komedii Jareda Hessa. W główną rolę wciela się niezrównany, dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Jack Black (Szkoła rocka, serial HBO Świat w opałach). Obraz otrzymał kilka nominacji do Nagród Teen Choice, w tym w kategorii „najlepsza komedia”.

Ekipa Ameryka: Policjanci z jajami

Ekipa Ameryka to policjanci, którzy czuwają nad międzynarodowym bezpieczeństwem. Kiedy dowiadują się, że pewien dyktator pośredniczy w sprzedaży broni masowego rażenia terrorystom, postanawiają działać. Aby wniknąć w struktury przestępców, ekipa zatrudnia Gary’ego Johnstona, wschodzącą gwiazdę Broadwayu. Czy uda im się pokrzyżować plany spiskowców i ocalić świat przed zagładą? Parodia wysokobudżetowych produkcji sensacyjnych. Film jest kukiełkową animacją, która bezlitośnie naśmiewa się z kultury masowej. Jest też zjadliwą satyrą na amerykańską politykę zagraniczną. Obraz zachwyca od strony fabularnej i wizualnej. Jego twórcami są autorzy kultowego Miasteczka South Park – Trey Parker oraz Matt Stone. Produkcja została wyróżniona statuetką Empire Award oraz nominacją do Nagrody MTV.

Brytania – sezon 3

Widowiskowy serial historyczny, opowiadający o próbach zdobycia przez Rzymian terenów należących do dzisiejszej Wielkiej Brytanii.

Wyśniony świat

Eugene Evans (Finn Cole) desperacko marzy o ucieczce ze swojego małego teksańskiego miasteczka. Pewnego dnia jego drogi niespodziewanie krzyżują się z Allison Wells (Margot Robbie), ranną, zbiegłą złodziejką, która napadła na bank. Rozdarty między ubieganiem się o nagrodę za jej głowę a rosnącym zainteresowaniem dziewczyną, Eugene musi podjąć decyzję, która na zawsze wpłynie na życie wszystkich ludzi, jakich kiedykolwiek kochał.Pięknie nakręcony obraz o dojrzewaniu, w którym w główne role wcielają się Finn Cole (Here Are the Young Men) oraz dwukrotnie nominowana do Oscara Margot Robbie (Jestem najlepsza. Ja, Tonya).

Dobre intencje

Początek lat 90. XX wieku, Buenos Aires. Dziesięcioletnia Amanda ma dwójkę młodszego rodzeństwa oraz rozwiedzionych rodziców, Gustavo i Cecilię. Dzieci co drugi weekend spędzają w domu chaotycznego ojca. Mężczyzna ponad wszystko stara się cieszyć życiem, a kobiety w jego życiu przychodzą i odchodzą. Pracuje w sklepie muzycznym, który prowadzi ze swoim przyjacielem Nestorem. Gustavo ma jednak coraz większe zaległości w płaceniu alimentów na rzecz swojej byłej żony, więc Cecilia postanawia przeprowadzić się z partnerem i trójką dzieci do Paragwaju, gdzie ma nadzieję na nowo ułożyć sobie życie. Gustavo nie ma nic do zaoferowania. Kiedy jednak Amanda odkrywa intencje swojej matki, decyduje się zrobić wszystko, aby pozostać w Argentynie.

Każdy twój oddech

Phillip (Casey Affleck) jest psychiatrą, którego kariera zawodowa staje pod znakiem zapytania, gdy jedna z jego pacjentek odbiera sobie życie. Kiedy lekarz zaprasza brata zmarłej pacjentki (Sam Claflin) do swojego domu i przedstawia go swojej żonie (Michelle Monaghan) i córce, jego życie rodzinne nagle rozpada się na kawałki.Thriller psychologiczny z nagrodzonym Oscarem Caseyem Affleckiem w roli głównej.


Posłuchaj nas!