„Brooklyn Nine-Nine” – śmierć i zmartwychwstanie w ekspresowym tempie

„Brooklyn Nine-Nine” – śmierć i zmartwychwstanie w ekspresowym tempie

Opublikowano 20.05.2018 19:49 Aktualizacja: 6.01.2019 12:26 -


36 godzin panikowali i opłakiwali (lub – dla wtajemniczonych – weszli w stan „full Boyle”) decyzję Foxa fani serialu „Brooklyn Nine-Nine”. Stacja ogłosiła, że po pięciu latach (od 17 września 2013 roku) postanawia zdjąć komedię z anteny.

Reakcja fanów (którą w pełni rozumiem, bo sama przyjęłam decyzję stacji z ogromnym smutkiem) okazała się na tyle dynamiczna i intensywna, że sprawą zainteresowało się NBC. Wkrótce władze sieci kanałów ogłosiły, iż NBC przejęło prawa do kontynuowania serialu.

brooklyn 99

Nawet rycerze w srebrnych zbrojach miewają jednak ukryte motywacje. Dzielny wojak wie przecież, że jak ocali księżniczkę, to dostanie nie tylko jej rękę, ale i królestwo w spadku. Okazało się, że NBC od dawna miało chrapkę na „Brooklyn Nine-Nine”. Jak powiedział Robert Greenblatt, prezes NBC dla Entertainment Weekly:

 „Brooklyn is a show our company produces for Fox, so it’s a show that’s very close to us. I’ve been saying to certain people in the press that if we knew Andy Samberg was going to be cast in that show, we never would have sold it to Fox. We’ve been watching it closely ever since”.

Greenblatt dodał jeszcze, że sądzi, iż „Brooklyn Nine-Nine” lepiej wpasuje się w ramówkę NBC:

„We jumped on it really quickly and are thrilled to have it and think it fits into our brand of comedy in many ways better than it fit into FOX’s brand of comedy. It feels like it goes along shows like A.P. Bio, Will & Grace, Superstore, and The Good Place”.

Kiedy możemy spodziewać się szóstego sezonu „Brooklyn Nine-Nine”? Niestety, nie wcześniej niż na początku 2019 roku. Potrzeba przecież czasu nie tylko na realizację zdjęć, ale także na znalezienie miejsca w ramówce stacji. Już teraz wiadomo jednak, że serial planuje się na 13 odcinków.

brooklyn 99

To raptem połowa dotychczasowej długości sezonu serialu, niemniej decyzja NBC wydaje się logiczna. Zwłaszcza, jeżeli serial pojawi blisko mid-season. Możliwe, że w przypadku ogromnego zainteresowania stacja zdecyduje się na zwiększenie liczby epizodów do 22, ale nie jest to pewne. Nie ma jednak nad czym płakać – w końcu wiele seriali o krótszych sezonach (jak „The Good Place”) radzi sobie na NBC bardzo dobrze.

Jeżeli nie mieliście dotąd przyjemności obejrzeć „Brooklyn Nine-Nine” (np. na Netflixie), to gorąco polecam. Z kolei jeżeli, mimo pięcioletniego stażu antenowego, informacje o serialu jakoś Was omijały i kompletnie nie macie pojęcia, skąd tyle hałasu – koniecznie przeczytajcie moją recenzję pierwszego sezonu produkcji.

Wieści z Rozładowani.pl