Brakuje Wam rocka? Oto 3 świeże wideo, które warto obejrzeć: Foo Fighters, Oasis i inni

Opublikowano 25.11.2020 9:04 -


Rok 2020 jest dla nas wszystkich trudny pod wieloma względami. Ciężko jest także wszystkim, którzy uwielbiają chodzić na koncerty i słuchać muzyki na żywo. Na szczęście niektórzy artyści udostępniają co jakiś czas materiały, które pozwalają przypomnieć sobie magię muzyki.

Foo Fighters - dokument na 25-lecie

Pierwszym wideo, które warto obejrzeć jeśli chodzi o muzykę rockową, jest ostatni film udostępniony przez Foo Fighters. Grupa Dave'a Grohla obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia, wkrótce ukaże się także dziesiąty studyjny album zespołu.

"Times Like Those" to trwający 26 minut mini-dokument przedstawiający historię Foo Fighters na bazie zdjęć zespołu począwszy od lat 90-tych. Jego członkowie wspominają stare czasy, dzieląc się wspomnieniami w sali kinowej.

Biffy Clyro: koncert na Wembley

Szkocki zespół Biffy Clyro karierę rozpoczął jeszcze w latach 90-tych. Przełom dla grupy nastąpił jednak dopiero w 2009 roku za sprawą albumu "Only Revolutions". I to właśnie utwory przede wszystkim z tej płyty trafiły na setlistę koncertu, który grupa zagrała na stadionie Wembley w 2011 roku.

Występ właśnie udostępniono w całości na YouTube. Serdecznie polecam - kawał energicznego, surowego i jednocześnie melodyjnego grania.

Oasis - historia "(What's The Story) Morning Glory?"

Ach, Oasis. Wymiany uszczypliwości między braćmi Gallagher są już legendarne. Nie zmienia to jednak faktu, że grupa na zawsze zapisała się w historii rocka. Stało się tak za sprawą kilku genialnych albumów, z których prawdopodobnie najlepszym jest właśnie "(What's The Story) Morning Glory?".

25-minutowy wywiad z Noelem Gallagherem zamieszczony niedawno na oficjalnym kanale zespołu w serwisie YouTube pozwala nam prześledzić historię powstawania wspomnianej płyty utwór po utworze.

https://youtu.be/lQISVjDAw7w

Wieści z Rozładowani.pl