„Bohemian Rhapsody” z miliardem odtworzeń na YouTube!

„Bohemian Rhapsody” z miliardem odtworzeń na YouTube!

Opublikowano 22.07.2019 16:41 -


Okazuje się, że nie tylko viralowe video, czy też teledyski z ostatnich lat mogą podbić serwis YouTube. Takie osiągnięcie może także dokonać teledysk, który był nakręcony w czasie, gdy o YouTube nikt nawet by nie pomyślał.

Kultowy teledysk Queen do utworu „Bohemian Rhapsody” przekroczył w ten weekend 1 miliard odtworzeń na YouTube. Jest to najstarszy i jednocześnie pierwszy pochodzący z lat 70. teledysk, któremu udała się ta sztuka.

Aby uczcić ten niezwykły rekord, YouTube we współpracy z Universal Music Group postanowił zrekonstruować cyfrowo teledysk „Bohemian Rhapsody”. Wideo w nowej, odświeżonej postaci dostępne jest na oficjalnym kanale zespołu Queen. Jest to część ogłoszonego niedawno partnerstwa, w ramach którego odnowiono już ponad 100  kultowych teledysków, m.in.: Free Fallin Toma Petty’ego czy Sabotage zespołu Beastie Boys.

Z tej samej okazji zespół Queen, we współpracy z YouTube Music, Universal Music Group i Hollywood Records, ogłosił również globalną kampanię dla fanów, zatytułowaną „You Are The Champions”.

Więcej informacji na temat rekordów „Bohemian Rhapsody”, zremasterowanego teledysku i kampanii dla fanów znajdą Państwo poniżej lub w załączonym materiale, a także na naszym oficjalnym blogu TUTAJ 

„Bohemian Rhapsody”  zremasterowane wideo i konkurs dla fanów Queen

Kultowy teledysk zespołu Queen do utworu „Bohemian Rhapsody” osiągnął miliard odsłon na YouTube i stał się tym samym pierwszym filmem sprzed 1990 roku, któremu udało się tego dokonać.

Film, który towarzyszył singlowi z 1975 roku jest powszechnie uznawany za pierwsze w historii wideo promujące utwór muzyczny. Teledysk „Bohemian Rhapsody” ustanowił wzór dla tego gatunku przez dziesięciolecia. Dziś, ponad czterdzieści lat po jego stworzeniu, nadal inspiruje i dostarcza rozrywki milionom fanów na całym świecie.

Aby uczcić ten wyjątkowy rekord, na YouTube trafiła właśnie zremasterowana wersja wideo do “Bohemian Rapsody”.. Teledysk jest dostępny na oficjalnym kanale zespołu Queen. Fani mogą teraz oglądać to historyczne nagranie w całej jego okazałości, w najwyżej jakości obrazu i dźwięku.

Z okazji tego osiągnięcia, zespół Queen – we współpracy z YouTube Music, Universal Music Group i Hollywood Records – ogłosił również uruchomienie „You Are The Champions”, czyli wyjątkowej kampanii, która da fanom szansę na stanie się częścią historii zespołu. Wielbiciele grupy będą mogli powalczyć o główne role w trzech nowych teledyskach do najbardziej znanych  utworów zespołu, które w całości zostaną stworzone przez użytkowników. Kampania rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

W ramach projektu muzycy, wokaliści i instrumentaliści będą mogli wystąpić w „Bohemian Rhapsody”, tancerze – zaprezentować swoją własną interpretację „Don’t stop me now”, ze specjalnym filmem instruktażowym stworzonym przez Polly Bennett (choreografkę i trenerkę ruchu Ramiego Maleka, aktora który wcielił się w rolę Freddy’ego Mercury’ego w filmie „Bohemian Rhapsody”). A artyści wizualni będą mieli szansę zaprojektować dowolne słowo lub frazę z tekstu „A Kind of Magic”.

Aby dowiedzieć się więcej, fani mogą odwiedzić stronę YouAreTheChampions.com, na której już wkrótce będzie można dodać swoje zgłoszenia! Gotowe filmy zostaną opublikowane jeszcze w tym roku na oficjalnym kanale zespołu.

„Bohemian Rhapsody” i Queen w liczbach

 • Teledysk Queen “Bohemian Rhapsody” z 1975 roku przekroczył pułap miliarda wyświetleń na YouTube, stając się tym samym najstarszym teledyskiem w historii, który dołączył do tego “miliardowego klubu”. Poprzednim rekordzistą był klip do “November Rain” zespołu Guns N ‘Roses, wydany w 1992 r.
 • W ciągu ostatnich 12 miesięcy wszystkie nagrania Queen zdobyły ponad 3,45 mld wyświetleń na YouTube. Najwięcej odtworzeń grupa zanotowała w Stanach Zjednoczonych (468 mln), Meksyku (455 mln), Brazylii (179 mln), Włoszech (165 mln) i Japonii (150 mln).
 • Teledysk do „Bohemian Rhapsody” powstał na podstawie okładki albumu „Queen II”. Kosztował zaledwie 4,5 tys funtów i został nakręcony w ciągu 3 godzin w czasie próby zespołu. Wyreżyserował go Bruce’a Gowers.
 • Utwór, pochodzący z przełomowego albumu Queen pt. „A Night At The Opera”, został wydany jako singiel i zaprezentowany po raz pierwszy 31 października 1975 roku.
 • Wideo wyemitowano po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii w programie telewizyjnym Top of The Pops w listopadzie 1975 roku.
 • Bohemian Rhapsody był pierwszym hitem Queen w zestawieniu Top 10 w USA. W Wielkiej Brytanii utwór utrzymywał się na 1 miejscu list przebojów przez 9 kolejnych tygodni, ustawiając rekord w tym czasie. Na szczyty list przebojów wrócił jeszcze raz, w 1991 roku.
 • Bohemian Rhapsody to jedyna piosenka w historii, która dwukrotnie zdobyła pierwsze miejsce na listach przebojów w Wielkiej Brytanii.
 • Queen sprzedał ponad 300 milionów albumów na całym świecie
 • „Bohemian Rhapsody” było najczęściej wyszukiwaną w Google piosenką w 2018 roku.
 • Zespół Queen ma ponad 10 milionów subskrybentów na swoim kanale na YouTube.
 • Utwór “Bohemian Rhapsody” dotarł również do pierwszej czterdziestki list przebojów w USA w 2019 r., stając się tym samym jedną z niewielu piosenek, które dotarły do ​​Top 40 w trzech różnych dekadach.

Kanał Queen na YouTube: https://Queen.lnk.to/QueenYT

Bohemian Rhapsody: https://Queen.lnk.to/BohemianRhapsodyVideo

Wieści z Rozładowani.pl