Bo klockami LEGO trzeba umieć się bawić - czyli jak pobity został rekord Guinnessa

Bo klockami LEGO trzeba umieć się bawić – czyli jak pobity został rekord Guinnessa

Opublikowano 21.08.2013 8:48 -


Zabawka z dzieciństwa? Jestem w takim wieku, że gdybym powiedział że było to cokolwiek innego jak klocki lego czy Pegasus to siałbym herezje. Ileż to frajdy, kiedy przy byle okazji najbliższa rodzina wręczała zapakowany prezent, a Ty wiedziałeś że musi być to nowy zestaw wspomnianych klocków? Ileż to czasu człowiek przy nich spędził, tworząc ciągle nowe budowle czy pojazdy. Jedynym ograniczeniem była ilość klocków, bo na pewno nie wyobraźnia.

Okazuje się jednak, że jednak dorośli potrafią się bawić lepiej klockami LEGO, jeśli oczywiście takiego stwierdzenia można użyć. Zdaje się, że słowo efektowniej jednak bardziej by pasowało, patrząc na nowo ustalony rekord Guinnessa. W jakiej kategorii? Otóż na najwyższą budowlę. Nowo-ustalony rekord wynosi niespełna 35m i robi wrażenie, patrząc na poniższe zdjęcie.

lego

 

Nowy rekord został ustalony przez studentów amerykańskiej uczelni, którzy pobili ustanowiony przez siebie rekord, który przed aktualną udaną próbą wynosił nieco ponad 32m. Nie pozostaje nic tylko pogratulować ;-)

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację