BMW będzie obsługiwało Apple Car Key, właśnie pojawiła się aktualizacja aplikacji

Opublikowano 6.07.2020 15:01 Aktualizacja: 6.07.2020 15:15 -


BMW Connected dla iOS otrzymało aktualizację i obsługuje Car Key. Podczas WWDC Apple zapowiedziało wprowadzenie rozwiązania, które pozwoli na wykorzystanie iPhone zamiast kluczyka do auta.

Echa tegorocznego WWDC nie milkną. Użytkownicy produktów Apple mogą testować już nowe wersje systemów iOS, iPadOS oraz macOS. Wśród zapowiedzianych nowości było także wprowadzenie Car Key, które na łamach DailyWeb opisywał Michał. W skrócie Car Key ma umożliwić korzystanie z iPhone'a zamiast kluczyka do samochodu, czyli możliwe będzie otwarcie samochodu oraz jego uruchomienie. Apple zapowiedziało współpracę na tym polu z BMW. Szybko doczekaliśmy się stosownej aktualizacji aplikacji BMW Connected, która wspiera powyższe rozwiązanie.

Aktualizacja BMW Connected

Niedawno pojawiła się aktualizacja aplikacji BMW Connected, która wspiera Car Key. Funkcja pozwala na utworzenie cyfrowego klucza do samochodu, który w efekcie znajdzie się w aplikacji Wallet. Cyfrowy klucz będzie można współdzielić z 5 innymi użytkownikami. Z możliwości będzie można skorzystać na iPhone oraz Apple Watch. Korzystanie z cyfrowego klucza będzie zabezpieczone danymi biometrycznymi, zatem niezbędne będzie skorzystanie z TouchID lub FaceID.

bmw connected 2

Nie wszystko gotowe

Jak mogliście zauważyć, w powyższych akapitach piszę o czasie przyszłym. Aktualizacja aplikacji to jedno i fajnie, że już wyszła. Jednak, aby korzystać z Car Key, wymaganych jest więcej rzeczy, niż sama aplikacja. Po pierwsze, aktualizacja systemu iOS. Potrzebujemy wersji 13.6, a najnowsza to 13.5.1. Po drugie, odpowiedni model telefonu. Apple Car Key będzie wspierane na iPhone od XR i XS wzwyż. No i trzecia kwestia, samochód. BMW podaje, że przy użyciu Car Key otworzymy auta wyprodukowane po 1 lipca 2020 r. Funkcja będzie kompatybilna z modelami: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, X5M, X6M oraz Z4.

Jestem fanem wszelkiego rodzaju rozwiązań, które sprawiają, że smartfon jest podstawowym narzędziem i wychodząc z domu, nie muszę zabierać ze sobą nic więcej. Wspominałem o tym, chociażby podczas informowania Was o aktualizacji aplikacji mObywatel. Żałuję tylko, że Car Key pojawi się tylko w nowych autach, a moje Passerati nadal będę otwierać zwykłym kluczykiem.

Wieści z Rozładowani.pl