Nintendo zaskoczyło użytkowników Switch aktualizacją oprogramowania, które umożliwiło podłączenie słuchawek Bluetooth do konsoli. Jest to funkcja, na którą wielu czekało. Niestety, jak to często bywa, z dużą aktualizacją przyszły też duże problemy.

Bluetooth Audio i awarie Nintendo Switch

Aby sparować zestaw słuchawkowy Bluetooth, należy przejść do ustawień systemowych, przewinąć w dół do Bluetooth Audio, ustawić słuchawki w trybie parowania, kliknąć „paruj” i czekać aż słuchawki pojawią się na ekranie. Jeżeli otrzymamy informację o zakończonym parowaniu, to wszystko gotowe.

Jeżeli tak to wyglądało u Ciebie, możesz spać spokojnie. Reszta osób zapewne ma problemy ze sparowaniem słuchawek albo, pomimo sparowania, nie słyszą dźwięku. Są również już przypadki, kiedy po takiej próbie połączenia wybudzanie konsoli zajmuje ponad 30 sekund. To zdecydowanie za długo.

nintendo switch

Użytkownicy zgłaszają, że zdarza się również mnóstwo innych błędów podczas ponownej próby sparowania słuchawek. Z jakiegoś powodu Nintendo Switch uważa, że jest podłączony, gdy faktycznie nie jest. W takim przypadku po przyciśnięciu „paruj” otrzymujemy komunikat o niemożliwej operacji.

Jak naprawić Bluetooth Audio w Nintendo Switch?

Rozwiązanie wydawałoby się proste, bo przeważnie wystarczy całkowicie wyłączyć i włączyć Bluetooth Audio. Co znaczy całkowicie? Należy:

  1. Wejść w opcje Nluetooth i skasować wszystkie skojarzone urządzenia Bluetooth.
  2. Przytrzymać przycisk zasilania, dopóki nie zobaczysz opcji „Wyłącz”.
  3. Odczekać kilka chwil i uruchomić ponownie.

Po takim zabiegu powinniśmy zobaczyć poprawę w szybkości uruchamiania się, jak i bezproblemowym łączeniu ze słuchawkami.

Co jeżeli powyższa metoda nie działa? Należy spróbować powtórzyć procedurę, dając odrobinę więcej czasu konsoli, aby na pewno zdążyła wyłączyć wszystkie moduły. Jest podejrzenie, że Bluetooth pozostaje aktywny do samego końca. Jeżeli jednak i to nie pomogło, może czas poszukać innych słuchawek?

Jestem przekonany, że Nintendo już wie o błędzie i zabrało się za jego naprawę. Możemy się zatem spodziewać małej łatki w przeciągu kilku tygodni.

Zobacz także:


Posłuchaj nas!