Bloomberg: PS5 będzie kosztować 470$

Bloomberg: PS5 będzie kosztować 470$

Opublikowano 14.02.2020 21:12 -


Ciekawe informacje podaje Bloomberg. Okazuje się, że Sony dość mocno walczy o obniżenie kosztów nowej konsoli PS5. Co ważne, dzieje się to na ostatniej prostej, bo konsola ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Niestety obniżanie kosztów idzie kiepsko, bo cena konsoli nowej generacji ma wynosić 470 dolarów.

Jest to o tyle istotnie, że PS4 w dniu premiery kosztowała 380 dolarów. Rozumiem, że siłą rzeczy cena musi wzrosnąć, ale wzrost jest dość spory. A konsola miała być tania. Zastanawiam się, jak będzie wyglądała sprzedaż nowego modelu, szczególnie że premiera szykowana jest na okres świąteczny.

Nie bez powodu zaznaczam tu wzrost ceny, bo przypominam, że w przypadku konsoli PS4 cena tego modelu była niższa niż PS3. „Trójka” kosztowała w dniu premiery 499,99$. Różnica zatem jest istotna. Czasy jednak się zmieniają i takie skoki są czymś normalnym, pokazują rozwój rynku. „W czasach” PS3 były inne taśmy produkcyjne i na pewno sama produkcja była bardziej kosztowna.

Sony robi zapasy sprzętowe do PS5

Według doniesień serwisu Bloomberga Sony stara się zrobić porządne zapasy na pamięci DRAM i Flash w swoich magazynach. Wszystko po to, aby masowa produkcja ruszyła bez problemu i była płynna. Ma to obniżyć koszty końcowe urządzenia. Koszty mogły wzrosnąć szczególnie z winy (może raczej z powodu) konieczności zastosowania lepszych systemów chłodzenia, które muszą obsłużyć mocniejsze podzespoły. Według przecieków serwisu razem z konsolą PS5 (lub krótko po niej) ma pojawić się na rynku zestaw PSVR. Cena na razie nie jest znana.

PS5 pojawi się na koniec tego roku. Wiemy od Sony, że system ma działać niczym błyskawica, co pozwoli na niemalże natychmiastowe ładowanie. Do tego obsługa wideo 8K i procesor Ryzen. Sporo konsol, nie tylko Sony jest sprzedawane po kosztach, a nawet z minimalną stratą. Budżetowe luki łatają w takich sytuacjach abonenci. Sony ma prawie 40 milionów aktywnych subskrybentów usługi PS Plus.

Kilka tygodni temu pokazywaliśmy pierwsze realne zdjęcie PS5 w wersji deweloperskiej. Ostatnio także przygotowałem tekst o tym, jak wygląda lista gier na PS5.

źródło: Bloomberg

Wieści z Rozładowani.pl