Blogowanie przy użyciu tabletu - można?

Opublikowano 22.11.2012 18:33 Aktualizacja: 22.11.2012 18:35 - 3


Jestem na etapie łamania wszelkich stereotypów, ktore zdołałem przyswoić związane z tabletami. Pierwszy i główny zostal przełamana, czyli to że są one zwyczajnie świetnym rozwiązaniem dla każdego geeka, ale nie tylko. Teraz przyszedł czas na sprawdzenie kolejnego mitu, czyli pisania na blogu za pomocą tabletu.

Ten post przekornie napisany został właśnie przy użyciu ipada mini i w sumie nie było To trudne w realizacji, jednak nie odbyło się bez problemów ;-) Jest kilka cech ze względu na które tradycyjny PC będzie zdecydowanie wygodniejszy. Pierwsza rzecz która irytuje, to fakt że trzeba nauczyć się pisać na tablecie bez użycia paznokci. Niestety to dość męczące z początku szczególnienprzy pisaniu na dwa palce, jedna to kwestia opanowania tej sztuki.

Drugą kolejną uciążliwą kwestią są wszelkie ogonki występujące w języku polskim. Oczywiście przy włączonej autokorekcie problem jest nieco mniejszy. Znacząco jednak to wpływa na komfort i prędkość pisania. Pomimo wielkiej miłości do języka polskiego, gdyby istniał ruch mający za główny cel likwidację wszelkich polskich znaków, byłbym pierwszy który by się do niego zapisał ;-)

Wnioski. Wszystko się da tylko trzeba mocno chcieć. Pomimo, że komfort pisania na tablecie jest niezbyt wysoki, to jednak blogowaniejest możliwe. Ci jednak, którzy zamierzają pisać duże treści powinnicuzbroić się w klawiaturę Bluetooth, z drugiej jednak strony już lepiej kupić laptop ;-)

Wieści z Rozładowani.pl