Dzisiaj wystartował Amazon.pl i już dostępna jest płatność Blikiem.

Stało się, dzisiaj wystartował sklep Amazon.pl. Już od pierwszego dnia możemy płacić w gigancie e-commerce za pomocą „naszych” polskich płatności, czyli BLIK. Znacząco ułatwi to zakupy w Amazonie.

Uruchomienie polskiej wersji największej platformy zakupowej na świecie było długo oczekiwanym wydarzeniem. Od samego początku za zakupy zapłacą BLIKIEM, najpopularniejszą i preferowaną formą płatności w polskim e-commerce.

R E K L A M A

– BLIK już od pierwszego dnia jest dostępny na Amazon.pl. To dla nas ważne wydarzenie, które jeszcze bardziej przypieczętowuje pozycję BLIKA w e-commerce. Jest dostępny we wszystkich sklepach internetowych w Polsce, a także na coraz większej liczbie serwisów zagranicznych. Dla Amazona naturalnym było, aby udostępnić BLIKA jako metodę płatności od początku obecności na polskim rynku.

–mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.

BLIK przyspiesza proces płatności. Użytkownicy BLIKA po zapamiętaniu w aplikacji mobilnej banku na swoim smartfonie przeglądarki, przez którą robią zakupy na Amazon, nie będą także musieli przy kolejnych zakupach przepisywać kodu BLIK, a jedynie zatwierdzić transakcję w telefonie.

Po sześciu latach obecności na rynku BLIK dostępny jest już praktycznie dla wszystkich użytkowników bankowości mobilnej w Polsce. Jego popularność i wykorzystanie rosną z roku na rok. W 2020 roku użytkownicy BLIKA zrealizowali 424 mln transakcji, z czego aż 313,7 mln to transakcje w e-commerce. Udział BLIKA w transakcjach w internecie przekracza 60 proc.

Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok.

-Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE, Amazon.

Wejście Amazona oficjalnie do Polski może znacząco namieszać na naszym rynku e-commerce. Co prawda nasze rodzime Allegro ma pozycję niepodważalną, jednak widzimy spore zainteresowanie zarówno Aliexpress, jak i Amazonem właśnie.

/materiały prasowe BLIKA/