Znacie Black Mirror? Jeśli nie, to naprawdę wiele Was omija! Dla tych, którzy nie znają mam krótką opowieść. Natomiast dla tych, którzy są wiernymi fanami serialu również znajdzie się ciekawostka!

O czym jest Black Mirror?

Posłużę się oficjalną informacją ze strony Netflixa, ponieważ trafia
w punkt: „science fiction obejmuje wizje bliskiej przyszłości, w której mroczna strona ludzkiej natury wypacza największe technologiczne wynalazki”.  W tym momencie na pewno znajdzie się kilka osób, które powie „Science fiction? To nie dla mnie/to za ciężkie/nie lubię psychologicznych seriali/wieczorami chcę się wyluzować, a nie popaść
w depresję”.

Obejrzałem Stranger Things 2 i wiem, że Ty też musisz go zobaczyć

I w tym momencie mówię STOP.

Zanim powiecie sobie coś w podobnym klimacie zatrzymajcie się na chwilę
i posłuchajcie.

R E K L A M A

Black Mirror to fenomenalny serial. Fenomenalny z kilku powodów. Nie dlatego, że robi go Netflix, bo oryginalnie był to serial HBO, Netflix odkupił go dopiero w październiku 2016 r. Jest to świetny serial, ponieważ jest autentyczny. To słowo klucz. Wizje pokazywane w tym serialu są tak prawdziwe, że oglądając poszczególne odcinki w trakcie mówiłam sobie „przecież to się właśnie dzieje, tylko nie posunęliśmy się tak daleko ze względów moralno-etycznych”. Nie przekonałam Was? Zobaczcie to:

No i jeśli coś pójdzie nie tak, to za kilka lat właśnie tak to będzie wyglądało. Pani nie poleciała samolotem tylko dlatego, że jej rating był zbyt niski. Co się na niego składa? Osoby z otoczenia danej osoby, więc jeśli jesteśmy dla kogoś nieprzyjemni może dać nam 1 gwiazdkę i w taki sposób może takiej osobie zostać odmówiony wstęp na przykład do sklepu. Z jej strony super – wszyscy pracują nad sobą, z drugiej? Jak bardzo chore jest takie rozwiązanie?

Petardą był odcinek świąteczny. O ciasteczku. Nic więcej nie powiem. Zapraszę Was na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=OZyzfnZVCCk

Każdy z tych odcinków jest mocny, ale nie jest to horror. To fenomenalnie przewidziana wizja przyszłości. Takiej, w której jeśli pójdziemy krok za daleko, dokładnie ten krok, który pokazany jest w serialu, czeka nas społeczna zagłada. Chcemy dobrze i mocno inwestujemy w technologię i wszelkie ułatwienia, które wiążą się z jej popularyzacją, ale czy będzie taki moment, że przedobrzymy?

Pierwszy odcinek pierwszego sezonu widziałam na angielskim kilka lat temu jeszcze na studiach. Zmiażdżył mnie. Nie był smutny, ani trochę. Był prawdziwy. Pokazywał ciemną stronę człowieka, o której chyba bardzo często zdajemy się zapominać. Zapraszam Was na krótką historię po wszystkich trailerach, by na koniec dać Wam absolutną petardę.

Sezon 1

Sezon 2

Sezon 3

I w końcu ukazujący się już wkrótce. Plotki krążą, że będzie to jeszcze końcówka tego roku! Trailer zobaczycie tutaj: https://bit.ly/2wbgs6o a trailer i plakat do 2 odcinka wypuszczony dopiero co przez Netflix znajdziecie poniżej:

Trailer:

Plakat:

Zrzut ekranu 2017 11 26 o 20.47.06

UPDATE!

Netflix nie zwalnia tempa i nawet nie dobę od napisania tego artykułu wypuszcza kolejny trailer. Miazga.

W sezonie 4 zostały potwierdzone oficjalnie wszystkie tytuły i brzmią jak następuje:

  • Crocodile
  • ArkAngel
  • Hang the DJ
  • USS Callister
  • Metalhead
  • Black Museum

Szczegółowe opisy poszczególnych odcinków znajdziecie tu: https://ind.pn/2i8e79G – od samego producenta. Tak jak w przypadku poprzednich sezonów każdy odcinek będzie stanowił odrębną historię, tak więc możemy oglądać je w dowolnej kolejności. Szczególnie gorący jest odcinek 2, ponieważ to do niego Netflix wypuścił trailer. Opowiada on historię matki i córki, która to córka w pewnym momencie znika. Odnajduje się po kilku minutach, ale matka w trosce o swoją pociechę
i powszechnemu dostępowi do technologii udaje się na testy do centrum medycznego podczas których jej córce zostaje wszczepiony specjalny czip… chyba nie muszę kończyć?

Jeśli jeszcze kogoś nie zachęciłam do obejrzenia wszystkich sezonów, to zróbcie to chociażby dla swojego własnego rozwoju, zorientowania się jak może wyglądać świat, jeśli powiemy technologii jedno TAK za dużo. Pamiętacie pierwszego robota
z saudyjskim obywatelstwem? Sophia mówi o zniszczeniu ludzkości i przejęciu panowania nad światem. Żart, ale mało śmieszny:

Z tym Was zostawiam.