Black Friday – poradnik zakupowy

Black Friday – poradnik zakupowy

Opublikowano 11.08.2020 15:05 - Wpis sponsorowany


Black Friday to święto promocji, które rozpoczyna sezon bożonarodzeniowych zakupów. Dowiedz się, co warto kupić i jak zaoszczędzić jeszcze więcej.

Jak wygląda Black Friday w Polsce?

Wiele osób traktuje Black Friday jako dość puste święto. Mówi się, że spadek cen nie jest imponujący, a w Polsce w porównaniu do USA nic się nie zmienia w ten niezwykły listopadowy dzień. Nie do końca jest to jednak zgodne z prawdą.

Promocje w Polsce wyglądają inaczej – to fakt. Wolimy się skupiać na Black Week, całym tygodniu wyprzedaży. Przez kilka dni pojawiają się naprawdę ciekawe oferty, które mogą zaskoczyć nas swoją atrakcyjnością. Brakuje jednak ogromnego „boomu” znanego z galerii handlowych w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, w Polsce świętowanie Black Friday dotyczy przede wszystkim sektora e-commerce – handlu internetowego.

Obniżki dostępne są najczęściej w sklepach niestacjonarnych i na serwisach aukcyjnych. Niestety prowadzi to także do sytuacji związanych z wydłużeniem czasu realizacji zamówień przez obciążenie znanych firm kurierskich. Warto mieć to na uwadze, gdy potrzebujemy otrzymać dany produkt w krótkim czasie. To jednak doskonały dowód na to, że w trakcie Black Friday faktycznie coś napędza nas do zakupów.

Polacy są wymagającymi klientami, którzy zazwyczaj skuszą się tylko na najkorzystniejsze oferty. Wydaje się, że każdy z nas jest urodzonym łowcą okazji i fanem wydawania mniej za więcej. W praktyce niewiele ofert po Black Friday nie wraca do swojej poprzedniej ceny. Możliwa jest stała obniżka o parę procent, jednak rzadko się zdarza, żeby kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za dany towar, utrzymywała się przez dłuższy czas. To częsty zarzut w kierunku sklepów i sprzedawców, jednak raczej nietrafiony. Black Friday to okres doskonałych promocji – warto zastanowić się, co kupić w tym czasie i w jaki sposób zmaksymalizować nasze oszczędności.

Co kupić na Black Friday? Wszystko!

Gama produktów dostępnych w obniżonej cenie na Black Friday jest ogromna. Najczęściej jednak interesują nas przedmioty z kilku kluczowych kategorii.

  • Telefony – smartfony w okresie Black Week często dostępne są w cenach nawet 30% niższych niż normalnie – niezależnie od półki cenowej.
  • Komputery i laptopy – promocji na urządzenia tego rodzaju nigdy nie zabraknie w Black Friday. Liczba ofert potrafi być wręcz przytłaczająca!
  • Wyposażenie biurowe – drukarki, monitory, klawiatury – wszystko to kupisz w niższej cenie w Black Friday i Cyber Monday.
  • Telewizory – przeceny na telewizory w trakcie Black Friday są nieodzownym elementem tego święta. Obniżki sięgają nawet 50%.
  • Dobra luksusowe – podczas Black Friday znajdziemy perfumy, biżuterię i znacznie więcej w doskonałych cenach.
  • Ubrania – każda duża marka odzieżowa decyduje się na okresowe przeceny. Przejście pomiędzy sezonem jesiennym a zimowym to doskonały okres na promocje! Szykuj się na zupełną rewolucję w garderobie.

To dopiero początek! W trakcie trwania Black Friday jesteśmy w stanie kupić naprawdę wiele produktów w obniżonych cenach – od mebli, przez suplementy diety, po lodówki i gadżety. Wszystko zależy od naszego zmysłu poszukiwacza okazji. Fani promocji w trakcie Black Friday zdecydowanie skorzystają z obniżonych cen. Nie tylko ze względu na siebie – to także okres dawania innym.

Black Friday – święto kupowania i obdarowywania

Wystarczy spojrzeć na kalendarz i od razu można zobaczyć, że niedługo po Black Friday zaczyna się okres świąteczny. Grudniowe promocje nie są aż tak atrakcyjne, jak te w listopadzie – warto o tym pomyśleć i zacząć prezentowe szaleństwo już wtedy!

W trakcie Black Friday kupisz ukochanej nowy pierścionek, konsolę lub sprzęt do nauki dla swojej pociechy, książkę dla przyjaciela lub odkurzacz samobieżny dla rodziców. Wszystko zależy tylko od naszego podejścia do zakupów. Skorzystanie z najlepszych promocji pozwoli nam zaoszczędzić i podarować bliskim jeszcze więcej dobra. Warto być kreatywnym i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa – prezenty mają być przede wszystkim od serca.

Black Friday – zaoszczędź jeszcze więcej na zakupach

Masa nowych produktów w obniżonych cenach na Black Friday to nie wszystko. Możemy także pozbyć się płatności za kuriera dzięki jednej prostej usłudze. W Polsce mamy do czynienia z prawdziwym boomem na Allegro Smart. Darmowe przesyłki były szczególnie reklamowane w trakcie rozwoju pandemii koronawirusa, gdy niezwykle ważne było umożliwienie zdalnych zakupów bez dodatkowych kosztów.

Usługa jest jednak z nami cały rok i w trakcie Black Week może naprawdę przyczynić się do sporych oszczędności w naszym portfelu. Szczególnie że na portalu Allegro nie kupujemy przecież produktów tylko od niewielkich sprzedawców, ale czasami bezpośrednio od producentów i dużych sklepów i platform – Xiaomi, Huawei, Allegro i wielu innych. To właśnie o nich myślimy w pierwszej kolejności, jeśli chodzi o Black Friday. Możliwości jest naprawdę wiele – to od nas zależy, jak je wykorzystamy.

Black Friday w branżach specjalistycznych – jest na czym oszczędzać!

Black Friday nie jest jedynie okresem przecen na ubrania, telewizory czy komputery. To okres, w którym taniej dostępne są także oferty specjalistycznych usług i sprzętu. Wiele firm traktuje listopad jako miesiąc na kluczowe inwestycje. Tak szerokie spektrum produktów w obniżonej cenie sprzyja budżetowi każdej przedsiębiorstwa. Gracze na rynku, którym zależy na maksymalizacji zysków, z pewnością biorą pod uwagę zjawisko Black Friday i wykorzystują je na przykład do podpisywania umów z dostawcą usług internetowych czy hostingowych. Dzięki takiemu podejściu możemy liczyć na naprawdę duże korzyści finansowe.

W Black Friday oszczędzać może każdy

To niewątpliwie okres wielkich wyprzedaży, czyszczenia magazynów, końcówek serii i szaleństwa zakupowego. Szukając okresu w roku, w którym najtaniej dokonamy zakupu sprzętu technologicznego, podpiszemy długoterminowe umowy na dostawę konkretnych usług i wybierzemy tanie prezenty dla rodziny, nie znajdziemy lepszej okazji.

Nie trzeba być także asem w dziedzinie poszukiwania okazji. Usługi takie jak Strefa Okazji Allegro pomogą bez większych przeszkód w szybkim czasie znaleźć interesujące produkty. Daj się zaskoczyć – często trafisz na niesamowite przedmioty, o których istnieniu nie masz pojęcia! Świętuj z nami dzień promocji.


Artykuł sponsorowany, przygotowany przez markę Allegro.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację