µTorrent zyskał wielką popularność za swoją szybkość działania oraz „lekkość” dla pamięci sytemu. Każdy z nas może przesyłać przez niego swoje pliki, ale niestety są one wtedy udostępniane każdej potencjalnej osobie, a żeby ktoś mógł od nas ściągać musimy na dodatek być online. W dzisiejszych czasach synchronizacji danych na wielu nośnikach takich jak PC, laptop czy telefon komórkowcy to rozwiązanie jest przestarzałe dla prywatnego użytkownika. Firma BitTorrent wychodzi nam na przeciw z nowym swoim dzieckiem, na razie w fazie aplha ale i tak już udostępnionym dla każdego.

Nowy program tej firmy Share jest odpowiedzią na dzisiejsze oczekiwania użytkowników sieci. Choć są już podobne programy jak na przykład Dropbox, Ubuntu One czy Box. Wszystkie one dają możliwość przesyłanie w chmurze plików by były zawsze dostępne na różnych komputerach nie zależnie czy komputer z którego udostępniliśmy jest online czy też nie. Share wyróżnia się od nich tym że nie ma ograniczeń na posiadane pliki na swoim koncie, możemy synchronizować ile chcemy oraz udostępniać znajomym. W Share mamy zaimplementowaną sieć społecznościową, komentowanie plików, udostępnianie tylko wybranym. Nasze pliki w zapowiedziach twórców będą bezpieczne, a szybkość pobierania i wysyłania będzie zadowalająca.
Jedynym w czym przegrywa ten nowy program jest fakt, że jest stworzony tylko na jedną platformę, na Windowsa. Wyżej wymienione bliźniacze programy większości są multiplatformowe – Windows, Linux, Android, iOS.

Czy ta różnica pozbawi możliwość wybicia się w tym kręgu programów, w którym na razie Dropbox króluje największą popularność. Czy może fakt nieograniczonej pojemności przyciągnie ludzi. Czas pokaże, na razie przed nami alpha, może programiści zadbają tez o inne platformy z czasem…  (wnioskując po linku download’u jest to prawdopodobne)

Pobierz


Posłuchaj nas!