Giełda Bitbay to największa giełda cyfrowych walut w naszej części Europy. Nic dziwnego zatem, że ekipa firmy chce rozwoju tejże, dlatego usilnie pozyskiwano inwestora, a teraz oficjalnie to ogłoszono.

Do BitBay wchodzi amerykański inwestor, który operuje w branży FinTech. Taki rozwój sytuacji może oznaczać, że giełda ma naprawdę ambitne plany podboju nie tylko Europy, ale i większej części świata.

Proces zmiany inwestora już się rozpoczął i według wstępnych założeń powinien zakończyć się maksymalnie w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Nowym inwestorem jest spółka ze Stanów Zjednoczonych działająca w branży technologii finansowych (FinTech). W związku z tym oceny CEO jak i założyciel BitBay – Sylwester Suszek przestał pełnić w spółce swoje obowiązki, nie angażuje się również w nowe projekty realizowane przez BitBay – zarówno na poziomie strategicznym, jak i operacyjnym.

Z pamiętnika początkującego kryptowaluciarza #2: Pierwsze (nie)udane inwestycje

Nowy inwestor w BitBay to kolejny krok na drodze do dynamicznego rozwoju platformy, która już teraz jest największą giełdą cyfrowych walut w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka zadebiutowała w 2014 roku, a jej działanie jest regulowane przez estoński Financial Intelligence Unit (FIU). Rozpoczęcie procesu inwestycyjnego to kolejny krok na drodze do ekspansji firmy – na początku 2021 roku BitBay rozpoczął współpracę ze szwajcarskim SEBA Bankiem – liderem w sektorze smart-bankingu. Współpraca dawała początek nowemu standarowi w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i elastyczności wirtualnego finansowania przedsiębiorstw i tokenizacji aktywów.


Psst! Jeśli chcecie zacząć przygodę z kryptowalutami, to gorąco polecam Wam nasz skromny Poradnik początkującego kryptowaluciarza i kilka gotowych odcinków:


Posłuchaj nas!