BIPOLAND - doskonały materiał video o naszym kraju

BIPOLAND - doskonały materiał video o naszym kraju

Opublikowano 25.02.2013 12:56 -


Fotografią hobbystycznie i po części zawodowo zajmowałem się od ponad 10 lat. Wielokrotnie przychodził moment, zgodnie z krzywą Gaussa, że zatracałem chęć do robienia zdjęć, by chwile później ją odzyskać. W końcu przyszła chwila, kiedy rozstałem się z fotografią na dobre. Znudziła mnie ostatecznie. O ile teraz od czasu do czasu sięgnę po aparat to już w nieco innych celach.

Po aparat sięgnąłem na nowo, po tym kiedy znajomy skutecznie zaraził mnie tworzeniem materiałów video przy użyciu sprzętu DSLR. Zupełnie nowy świat, który po części pokrywał się z moim umiejętnościami i doświadczeniami, jednak obraz dynamiczny był i w sumie ciągłe jest ogromnym wyzwaniem, które mobilizuje mnie do działania. O ile kilka banalnych materiałów udało mi się wypuścić (całość do zobaczenia na Vimeo), o tyle wiem, że jeszcze długa droga przede mną, by pojąć choć w części tą dziedzinę.

Często przyglądam się bardziej zaawansowanym w temacie Video DSLR i jestem w ogromnym szoku, jak wielkie umiejętności czy też pomysły posiadają. Dziś jeden z przykładów, który mnie dosłownie zamurował. To krótka opowieść o nas, o naszej historii i o tym jak postrzegany jest nasz kraj. Byłem w ogromnym szoku, kiedy się okazało, że materiał przygotował obcokrajowiec, tak idealnie odzwierciedlając i charakteryzując naszą rzeczywistość. Sami obejrzyjcie.