Bill Gates postanowił wystosować prosty apel do krytyków produkcji. Prosi o wyluzowanie i patrzenie na przygody twórców Pied Piper z większym dystansem. Jeden z założycieli Microsoftu jest zdania, że

„jeśli chcesz naprawdę zrozumieć, jak działa Dolina Krzemowa, to powinieneś obejrzeć ten serial”.

Jak przyznał, obejrzał z zapartym tchem cztery sezony produkcji, a w piąty znajduje się już u niego w kolejce do oglądania. Przypomnę, że w serialu przedstawiono historię startupu, który walczy z gigantami z Doliny. Główny rywal bohaterów to firma Hooli, która ciągle wchodzi w paradę amatorom. Szósty sezon został przesunięty i premiera trochę się opóźni i powinien pojawić się jeszcze pod koniec roku.

R E K L A M A

Oglądacie Silicon Valley?

Gates uważa, że „oglądając serial, można zauważyć dużo podobieństw w postaciach wykreowanych przez HBO z tymi z realnego świata, a, mimo że serial jest w wielu miejscach przekoloryzowany, to jak w każdej parodii jest w nim także mnóstwo prawdy”. Bill poszedł nawet dalej, określając postać głównego bohatera – Richarda – mianem swojego odpowiednika; postaci, która jest mu najbliższa. Podobnie jak Richard tak i Bill Gates jest programistą, a musieli nauczyć się zarządzania podwładnymi.

Jak to w życiu bywa, w beczce miodu zawsze musi być też łyżka dziegciu, aby równowaga pozostała zachowana. Bill Gates dopatrzył się małego przekłamania w produkcji. Chodzi o stawianie gigantów w roli tych złych, a startupów w roli tych dobrych. Uważa, że zarówno giganci mogą być tymi lepszymi, jak i zdarzają się startupy, które są nieudolne w swoich działaniach. Billowi oczywiście trudno zarzucić tutaj obiektywizm, jednak cieszy, że takie postacie również znajdują czas na oglądanie podobnych produkcji, a ponadto, że dzielą się opiniami na ich temat.


Przemysław Bicki


Posłuchaj nas!