Podczas wczorajszej sesji AMA w serwisie Reddit Bill Gates zdradził, jaki smartfon zastąpił wcześniej użytkowanego Samsunga Galaxy Z Fold 3. Wiemy też, jaki komputer służy mu na co dzień.

Z pewnością wielu z was kojarzy sesje AMA, czyli Ask My Anything, które pojawiają się na Reddicie. To okazja do zapytania tęgich głów (choć nie tylko) o dowolne kwestie. Wczoraj odbył się panel z byłym CEO Microsoftu. Padło na nim pytanie o urządzenia, z których korzysta Bill Gates. Odpowiedź nie jest może szczególnie zaskakująca, ale pokazuje, w co aktualnie wierzy człowiek, który miał niebagatelny wpływ na rozwój oprogramowania, z którego korzystają miliony użytkowników komputerów.

galaxy z fold 4 b

Bill Gates wierzy w składane smartfony – ponownie wybrał model z elastycznym ekranem

Bez owijania w bawełnę. Bill Gates korzysta z Samsunga Galaxy Z Fold 4. Przedsiębiorca, jak zapewne się domyślacie, nie udał się ot tak do sklepu w celu nabycia urządzenia. To prezent od prezesa Samsunga, który wręczył mu urządzenie przy okazji spotkania w Korei Południowej. Oczywiście nie jest tak, że Gates zacząłby korzystać z dowolnego urządzenia, którym zostałby obdarowany. Były szef Microsoftu najwyraźniej wierzy w segment składanych ekranów. Dwa urządzenia z rzędu przynależą bowiem do tej kategorii.

galaxy z fold 4 c scaled

Dodam jeszcze, że prywatnym komputerem bohatera naszego wpisu jest stacjonarny Surface Studio, a biurze Bill Gates wykorzystuje dodatkowo tablice Surface Hub. Oczywistym jest również to, że kluczowe oprogramowanie wykorzystywane na co dzień przez Gatesa należy do portfolio Microsoftu. Mowa o chmurze OneDrive oraz poczcie Outlook.

Zabawne jest jednak to, że w 2021 roku Gates został przyłapany z iPhonem w ręku. Mimo to stale tłumaczy, że bliższy jest mu Android. Przedsiębiorca wyjaśniał tylko, że czasami „bawi” się smartfonem Apple, ale zdecydowanie stawia na urządzenia z zielonym robotem.

Kolejny Surface Duo może odmienić los niezgrabnej serii urządzeń Microsoftu – to doskonały moment na zmianę