Ale największym atutem naszego miasta są góry! Oryginalne, nie jakieś podróby! Mamy piękne góry!!

Ostatnio władze naszego miasta wzięły się za promocję i oczywiście jak każde miasto, nie mogliśmy być gorsi… i musiało się to stać – walnęliśmy cebulaka! a właściwie agencja ze stolycy, albo no nieważne kto, wstyd i .. no ten.. i już!

miasto

Serwis nazywa nasze miasto mianem „Miasta w górach”, dobrze brzmi prawda? Kiedyś byliśmy nazywani małym Wiedniem, no dobra, ale do tematu, możemy z niego dowiedzieć się o szlakach, o atrakcjach miejskich, rezerwacjach hoteli, czy o wydarzeniach kulturalnych. Wszystko pięknie, no ale gdzie to Bielsko? hmm góry ładne, ale czekaj, to nie jest Bielsko.. Czekaj, czekaj. Strona została stworzona aby reklamować region geograficzny, miejscowość i jak się okazało zdjęcia wcale nie przedstawiają naszego miasta, to zdjęcia ze stocków.. ot proszę

mini

Zdjęcie wykonał niejaki Pellinni, chyba tylko Google wie gdzie, ale na pewno nie jest to Bielsko-Biała. Strona dla mnie jest oszustwem, a osobiście jest mi trochę wstyd. Została wykonana w sposób, który mogę porównać jedynie do rozczarowania przy zakupie taniej podróby. Duży niesmak… i żal, takie piękne góry mamy…

Nie czepiam się już tekstu z header’a:”położone jest kilka godzin drogi od dużych aglomeracji takich jak Warszawa…” – może tylko dla mnie 5 godzin za kółkiem w jedną stronę to średnio lajtowa jazda, ale tu chyba po prostu agencja chciała zaznaczyć swój lokalny patriotyzm.

A wracając do tematów DailyWeb’owych, często korzystacie ze stocków? Czy czasami nie macie już dość przeglądając serwisy, widząc wszędzie te same zdjęcia? Mam nadzieję, że agencje w końcu zaczną w wycenach uwzględniać dedykowane sesje zdjęciowe, zwłaszcza, że tutaj w grę wchodzi bilet PKP w 2 strony i choćby 22zł za kolejkę linową na Szyndzielnię (tam i z powrotem). Ehhh mimo wszystko zapraszam do Bielska-Białej, jest tu szczerze i naturalnie, pięknie i ciepło, każdy znajdzie tu coś dla siebie w praktycznie każdej dziedzinie rekreacji i sportu.

Autor: Łukasz Szendzielarz