BH90210 anulowane! Nie będzie kolejnego sezonu

BH90210 anulowane! Nie będzie kolejnego sezonu

Opublikowano 9.11.2019 12:16 -


Ten serial miał być przełomowy. Miał przyciągnąć fanów oryginalnej serii przed ekrany. Praktycznie cała obsada wróciła na plan, poza rzecz jasna tragicznie zmarłym Luke Perrym. BH90210 to losy bohaterów kilkanaście lat później, po wydarzeniach z serialu Beverly Hills, 90210.

Tegoroczna produkcja została nakręcona w dość nietypowy sposób. Z jednej strony opowiada o bohaterach serialu sprzed lat, ale w rolach głównych występują aktorzy jako oni sami. Wiele scen z ich życia jest przedstawione w sposób autentyczny, opisane zostały te wydarzenia, które aktorów spotkały.

W dalszej części mogą pojawić się spoilery.

Sam z zapartym tchem, głównie z sentymentu czekałem na pierwszy odcinek nowego serialu. Nie powalił mnie na kolana, a każdy kolejny wzbudzał we mnie pytanie „ale, że o co chodzi?”. Pomysł był dobry, ale wykonanie – delikatnie mówiąc – tragiczne. Stacja FOX jest chyba podobnego zdania i właśnie ogłoszono, że serial zostaje anulowany. Paradoksem jest to, że w serialu w pierwszych odcinkach jest przedstawiona sytuacja, kiedy dochodzi do konfliktu obsady i scenarzystów, którzy chcą zrobić reboot oryginalnego serialu. Z doniesień medialnych wiemy, że w realu było zupełnie tak samo. I to właśnie zbyt duża ingerencja dwóch aktorek na fabułę wywołała sporo konfliktów, co doprowadziło do takiego stanu rzeczy. Wielu scenarzystów odeszło z produkcji.

W BH90210 zagrali członkowie obsady oryginalnego serialu – Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering, Gabrielle Carteris, Brian Austin Green, Tori Spelling i Shannen Doherty. Serial był zapowiadany hucznie, stacja FOX tak reklamowała start pierwszego sezonu:

„Jesteśmy bardzo dumni z ponownego spotkania na specjalnym letnim wydarzeniu jednej ze starszych serii. Głębokie podziękowania i szacunek dla Briana, Gabrielle, Iana, Jasona, Jennie, Shannen i Tori, którzy wraz z całą ekipą i wszystkimi pracownikami FOX i CBS Television Studios włożyli swoje serca w to naprawdę pomysłowe i nostalgiczne przebudzenie”.

W pierwszym (i jak się okazuje – ostatnim) sezonie, mogliśmy zobaczyć także hołd, jaki oddali producenci dla Luke’a Perry’ego.

Oryginalny serial Beverly Hills, 90210 zadebiutował na stacji FOX w 1990 roku. Nakręcono 10 sezonów i kilka innych seriali, które osadzone były w tym uniwersum (90210, Merlose Place). Wznowienie miało uczcić zbliżającą się, trzydziestą rocznicę serialu.

źródło: deadline.com

Wieści z Rozładowani.pl