Bezprecedensowy atak hakerski na Twitterze. Ofiarami: Barack Obama, Joe Biden, Elon Musk, Apple i wiele innych kont

Bezprecedensowy atak hakerski na Twitterze. Ofiarami: Barack Obama, Joe Biden, Elon Musk, Apple i wiele innych kont

Opublikowano 16.07.2020 8:17 Aktualizacja: 16.07.2020 8:30 -


Akcji hakerskiej przygotowanej na tak wielką skalę nie było już dawno. W jednym momencie na dziesiątkach kont twitterowych zweryfikowanych osób z całego świata pojawiły się nieautoryzowane tweety.

Wśród zhakowanych kont znalazły się m.in. konta Baracka Obamy, Joe Bidena, Elona Muska, Apple, Michaela Bloomberga czy Kanye Westa. Twitter zapewnia, że szybko odzyska konta i przywróci je właścicielom.

Jaki był cel ataku? Zarobek. Na kontach zamieszczono tweety, mające na celu zbieranie bitcoinów na szeroką skalę. Wiele wskazuje na to, że masa osób mogła się na to nabrać.

theverge.com

Twitter zablokował konta

Twitter szybko zablokował konta zhakowanych osób/instytucji, co jest wyjątkową sytuacją. Blokada dotyczy publikacji nowych postów. Na razie nie wiadomo, czy hakerzy włamali się osobno na każde konto, czy atak dotyczył systemów Twittera. Skala ataku wskazuje oczywiście na tę drugą opcję, gdyż nie wyobrażam sobie ataku na każdego z osobna.

Twitter informuje, że nie odwiesi kont, „dopóki nie będziemy pewni, że możemy to zrobić bezpiecznie”.

Kolejnymi ofiarami ataku są m.in. konta firmy Uber, Bill Gates i Jeff Bezos. Na ich kontach pojawiły się posty promujące oszustwa. Lista zaatakowanych kont stale się powiększa, skala ataku jest na razie nieokreślona.

/artykuł aktualizowany/

źródło: TheVerge

Wieści z Rozładowani.pl