WordPress nieustannie jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią. Według W3Techs 38,5% stron internetowych opartych jest właśnie na WordPressie. Tym samym zgarnia 63,5% z całego tortu zwanego CMS. Bardzo chętnie WordPressa wykorzystuje się do stworzenia blogów, ale także stron, portali, czy też sklepów. Ci, którzy podejmują się stworzenia jakiegokolwiek projektu na WordPressie często wybierają się na Themeforest, żeby kupić odpowiedni motyw. Pod tym względem baza Themeforest jest ogromna. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Na zachętę platforma udostępnia co miesiąc 3 motywy całkowicie za darmo. Wiąże się to jednak z brakiem normalnej licencji na pobrane pliki.

Zobacz także: Kolory HTML – czym są, jak ich używać?

Co więcej, nie będzie możliwe skorzystanie z aktualizacji motywu. Mimo to warto skorzystać z takiej możliwości. Dzięki temu można przetestować ciekawe motywy, a potem nabyć regularną licencję.

themeforest free wordpress themes

Darmowe motywy WordPress Na Themeforest

Podobnie, jak w poprzednich miesiącach, Themeforest nie udostępniło żadnego motywu przeznaczonego typowo dla bloga. Są za to takie, które można wykorzystać w innych ciekawych projektach. W październiku można skorzystać z motywów: Canteen, Diza, a także Aiteko.

canteen

Canteen

Motyw Canteen jest pierwszy na liście udostępnionych za darmo motywów na Themeforest. Przeznaczono go dla restauracji. Przyznaję, że wygląda dość ciekawie. Na pewno w odbiorze pomaga odpowiednio dobrana kolorystyka oraz typografia. Twórcy Canteen zaznaczają, że motyw dobrze współpracuje z page builderem Elementor. Co ważne, motyw jest także przystosowany do WooCommerce, czyli możliwości stworzenia sklepu internetowego. Autorzy chwalą się również, że Canteen jest w pełni responsywny i gotowy do współpracy z WordPressem 5.0 (przypominam, że mamy już 5.5.1).

diza

Diza

Drugi na liście w październiku znalazł się motyw Diza. Skierowany jest dla branży farmaceutycznej i medycznej. W tym przypadku twórcy na samym początku chwalą się, że motyw bezproblemowo współpracuje z WordPressem 5.5. Oczywiście jest też kompatybilny z Elementorem. Diza oferuje użytkownikom do wyboru 3 style strony. Warto zaznaczyć, że motyw jest nastawiony na wykorzystanie go do stworzenia sklepu internetowego. Autorzy podkreślają, że tym samym będzie dobrze wyglądał w wersji mobilnej.

aiteko

Aiteko

Ostatnią propozycją Themeforest w tym miesiącu jest Aiteko. To motyw przeznaczony dla portfolio. Od razu po jego włączeniu rzuca się w oczy spora liczba animacji. Każdy efekt przejścia jest animowany, co może z jednej strony się podobać, z drugiej daje do zastanowienia nad wydajnością strony. Nie mniej jednak jest to bardzo ciekawy motyw. Nie ma standardowego układu, który można spotkać na wielu witrynach.