Bezpłatne kursy online. Jak rozwijać kompetencje zawodowe podczas pracy zdalnej?

Opublikowano 1.04.2020 15:12 -


Praca zdalna ostatnio jest jednym z bardziej gorących tematów, oczywiście zaraz po koronawirusie. Wiele osób wykorzystuje ten moment, kiedy jest zmuszona do pracy w domu, na podniesienie swoich umiejętności i szkolenia.

W jednym z poprzednich tekstów pisałem o tym, jak branże radzą sobie z pracą zdalną i które z nich były na to przygotowane, a które nie. Google natomiast przygotowało zbiór najlepszych bezpłatnych kursów online, które pomogą nam zdobyć jakąś wiedzę podczas kwarantanny, a także zagospodarują nasz czas.

Główny kurs składa się z 26 modułów opracowanych przez doradców Google. Razem to aż 40 godzin marketingu internetowego w pigułce. W każdym module znajdziecie ćwiczenia praktyczne i przykłady wykorzystania zdobytej wiedzy. Z kursu, który uzyskał akredytację międzynarodowego Interactive Advertising Bureau dowiecie się m.in. jak być obecnym w sieci, jak stworzyć strategię swojego biznesu w internecie, co to jest SEO i jak działają wyszukiwarki, jakie media społecznościowe wybrać do promocji swoich usług, na czym polega marketing treści. Co więcej, szkolenie to obejmuje także założenie sklepu internetowego, analitykę danych, a nawet podstawy eksportu online. Kurs możecie zakończyć zdobyciem powszechnie uznawanego certyfikatu i z dumą zaprezentować nowe kwalifikacje na LinkedIn i w CV.

Czym jest kod, który obecnie możemy znaleźć w niemalże wszystkim, co nas otacza – od laptopów, przez lodówki i odkurzacze, po samochody? I w jaki sposób działa? Jeżeli szukacie odpowiedzi na takie pytania, to wprowadzenie do kodowania jest właśnie dla Was. Z kursu dowiecie się także, dlaczego istnieje tak wiele języków programowania i jak wybrać język odpowiedni do określonego zadania. Po zakończeniu szkolenia z pewnością będziecie wiedzieć, dlaczego posiadanie podstawowych umiejętności programowania może być korzystne dla Was i Waszej przyszłej kariery zawodowej.

Jeżeli interesuje Was rozwój sztucznej inteligencji, a w tym także uczenie maszynowe, to nie trzeba Was przekonywać, że jest to potężne narzędzie z niewyobrażalnym potencjałem. Jak je okiełznać i wykorzystać do rozwoju firmy? Oglądając krótkie filmy, składające się na powyższy kurs, dowiecie się, czym są systemy uczące się, jak można zastosować je w życiu codziennym i jak mogą pomóc w realizacji Waszych wyjątkowych zadań.

Z tego kursu możecie dowiedzieć się jak stworzyć skuteczną strategię reklamową i marketingową: jak określać i śledzić konkretne cele, jak segmentować grupy odbiorców i analizować dane, by poprawić skuteczność swoich kampanii marketingu online. W poszczególnych modułach zostają wyjaśnione najważniejsze zagadnienia związane z marketingiem e-mailowym, reklamami wideo oraz reklamami displayowymi, które mogą pomóc w dotarciu do odpowiednich klientów i przyciągnięciu ich uwagi.

Słowa SEM i SEO nic Wam nie mówią? Kurs online “Ulepszanie i ochrona kampanii online” pomoże Wam je odszyfrować. Poznacie różnice między bezpłatnymi i płatnymi wynikami wyszukiwania oraz dowiecie się jak optymalizować strony internetowe, by ułatwić użytkownikom znajdowanie treści. Dodatkowo różne narzędzia analityczne nie będą już stanowiły dla Was tajemnicy, a wśród Waszych nowych umiejętności pojawi się dobieranie odpowiednich słów kluczowych i optymalizacja kampanii, aby uzyskiwać jak najlepsze zwroty z inwestycji.

Jak poczuć się pewnie podczas wystąpień publicznych i przekonać słuchających do swoich racji? Nie każdy rodzi się doskonałym mówcą, ale skutecznego przemawiania przed publicznością można się nauczyć i doskonalić tę umiejętność z każdym kolejnym wystąpieniem. Ten kurs pomoże Wam zrozumieć znaczenie mowy ciała i dobrać odpowiednie gesty do tematu przemowy, aby podkreślić jej znaczenie. Jednocześnie nauczycie się także dostosowywać swoje wystąpienie do różnych typów odbiorców.

We współczesnym świecie, gdzie technologia stanowi nieodłączny element naszej codziennej pracy, rozrywki czy nawet obowiązków domowych, warto ćwiczyć umiejętność zachowania cyfrowej równowagi. Z tego kursu dowiecie się, dlaczego zdrowe podejście do technologii jest tak ważne i co zrobić, by bardziej świadomie z niej korzystać. Poznacie też różne narzędzia, które pozwolą wyrobić i utrzymać zdrowe nawyki technologiczne.

Oczywiście warto przyjrzeć się kursom do nauki programowania, a także marketingu internetowego. Wykorzystajmy ten czas pożytecznie :)

źródło i opisy kursów: Google.

Wieści z Rozładowani.pl