Bespoke.js - jak nowoczesna prezentacja to tylko w HTML5

Opublikowano 27.03.2013 11:45 -


Różne cuda już widziałem jeśli o cieszące oko prezentacji się rozchodzi. Największe wrażenie na mnie zrobiła, niegdyś widziana prezentacja, która w pełni została przygotowana w... C++. Czyli jak się chce, to zwyczajnie można.

Pomimo wielkiego wysiłku jaki ktoś włożył w jej przygotowanie, to nie ma co się oszukiwać, że koło atrakcyjnego wyglądu to ona nawet nie leżała. Do tego celu zdecydowanie bardziej nadaje się nowa specyfikacja HTML5, która łączy prostotę i możliwości stworzenia atrakcyjnej prezentacji, a gdy do tego dorzucimy JS/jQuery to efekt z pewnością musi być zniewalający.

Na blogu było już parę przykładów prezentacji w HTML5. Dzisiaj kolejne narzędzie o nazwie Bespoke.js, które zadowoli nawet najbardziej wymagających. Biblioteka ta z pewnością nada się do prostych prezentacji, gdzie główną wartością ma być forma a nie przekaz ;-)

Twórcy tego narzędzia udostępnił kilka różnych efektów przewijania slajdów (nawigacja między nimi za pomocą strzałki w górę i w dół na klawiaturze). Natomiast nawigowanie pomiędzy poszczególnymi slajdami odbywa się strzałkami w lewo i prawo. Jedyne czego mi brakuje to możliwości nawigacji za pomocą scrolla.

Twórcy zapewniają o dostoswaniu pod dotyk, w związku z czym nawigowanie pomiędzy slajdami nie powinno stanowić problemu na chociażby tabletach. Zdecydowany znak jakości lubik.to :-)

Demo Pobierz

 

Wieści z Rozładowani.pl