Oczywiście można się spierać jaki system muzyczny jest najlepszy. Można się też spierać o to czy liczy się indywidualne odczucie, czy wierność intencjom artysty, który tworzył muzykę. To dziś jest nieważne. Ważne jest to, że wielu ludzi, którzy dysponowali zestawami audio, od dawna zastanawia się jak najlepiej połączyć ich sprzęt z telefonem, tabletem lub komputerem. Rozwiązań jest sporo – dedykowane DAC, specjalne interkonekty lub kable na „krótko”, dodatkowe streamery z wbudowanym DAC czy też wbudowane moduły Wi-Fi i Bluetooth. Belkin ma inny pomysł, całkiem prosty i niepozorny i naprawdę genialny.

Belkin Soundform Connect

Belkin Soundform Connect – to będzie hit!

Oczywiście tu małe wyjaśnienie. Jeśli odtwarzasz muzykę z lokalnych plików w bezstratnej jakości Hi-Fi, to ten sprzęt nie jest dla Ciebie. Jeśli zadowala Cię jakość płyt CD, to jak najbardziej to rozwiązanie Ciebie zadowoli. Chodzi tu oczywiście o wąskie gardło technologii AirPlay od Apple, które bezprzewodowo transmituje muzykę 16bit / 44.1kHz.

Belkin Soundform Connect

Mimo to sporo osób, które ma swoje zestawy stereo i kupiły je jeszcze przed erą muzyki strumieniowej, dziś pewnie chciałoby przesyłać muzykę ze swojego sprzętu Apple, bezprzewodowo w prosty i wygodny sposób, bez kosztownych i wielkich dodatków.

Belkin to amerykański producent wysokiej jakości akcesoriów RTV. Kilka dni temu, całkiem po cichu wprowadził do swojej oferty skrzyneczkę wielkości kostki mydła. Wraca ona życie sporej części sprzętu audio.

Dzięki Belkin Soundform Connect możliwe będzie bezprzewodowe połączenie sprzętu grającego ze sprzętem od Apple za pośrednictwem AirPlay 2. Małe urządzenie od Belkin wspiera tę technologię, posiada też porty Jack 3,5 mm oraz optyczny Toslink. Można je więc połączyć z większością zestawów grających czy samodzielnych głośników.

Belkin Soundform Connect

Obsługa Apple AirPlay 2 wprowadza też dużo więcej możliwości. Dzięki zastosowaniu kilku kostek od Belkin możliwe będzie odtwarzanie muzyki na kilku systemach naraz. Można będzie też tworzyć systemy multiroom, które sterowane będą, chociażby z iPhone.

Belkin Soundform Connect

Belkin Soundform Connect ma wymiary 43.4 mm x 62 mm x 19 mm i zasilany jest portem USB Typu C. Urządzenie trafi na rynek już wkrótce, sugerowana cena to 99 USD. Więcej informacji pod tym adresem.