Będzie opłata audiowizualna - będziesz płacił jeśli masz komputer, tablet czy smartfon, czyli paranoja ustawodawców

Będzie opłata audiowizualna – będziesz płacił jeśli masz komputer, tablet czy smartfon, czyli paranoja ustawodawców

Opublikowano 6.09.2013 8:25 - 1


Chyba się nie polubimy z resortem kultury, wszystko za sprawą planów jakie wczoraj zostały ogłoszone. Wiadomo jak w naszym kraju jest z opłatą za abonament radiowo-telewizyjny. Ponoć płacić trzeba, ale brakuje narzędzi do egzekucji tego wymogu. Swoją drogą jestem za wspieraniem mediów publicznych, ale nie w sytuacji kiedy przepisy regulujące te kwestie są nielogiczne. Teraz wygląda na to, że teraz chcą sięgnąć do kieszenie osób, które posiadają urządzenia takie jak tablet, komputer czy smartfon. A samą opłatę określić jako audiowizualną.

Jakie jest uzasadnienie takiej decyzji? Otóż jak twierdzą przedstawiciele resortu, powyższe urządzenia posiadają także możliwość korzystania z mediów publicznych. Co w praktyce to oznacza? W dobie smartfonów, komputerów i innych urządzeń przyjdzie wszystkim nam płacić opłatę audiowizualną. Jaki będzie jej koszt? Będzie oscylował w okolicach 10zł. Przepisy są w trakcie tworzenia i z pewnością nie wejdą w życie przed 1 stycznia 2015r.

Te najbliższe półtora roku to ostatni dzwonek, by się spakować i uciekać z tego chorego kraju. A mówiąc zupełnie poważnie, to jeśli dobrze pojmuje całość idei, to dlaczego mam płacić tylko za fakt posiadania możliwości odbioru telewizji a nie de facto za korzystanie z niej? Cóż to za paranoja? Telewizja publiczna czy inne media za pośrednictwem tabletu czy smartfona? Kompletnie z tego nie korzystam i pewnie nie tylko ja. Dlaczego nie przygotować mechanizmów, za pośrednictwem których można by weryfikować kto z telewizji czy radia korzysta a kto nie? Zdecydowanie nie zgadzam się z taką polityką, pomysł to dla mnie wierutna bzdura i mam nadzieje, że do tego czasu ustawodawcy się opamiętają lub opracują bardziej rozsądny sposób nakładania opłat.

 

 

Wieści z Rozładowani.pl