Będzie hit?! NASA współpracuje z Tomem Cruise przy tworzeniu filmu w kosmosie

Będzie hit?! NASA współpracuje z Tomem Cruise przy tworzeniu filmu w kosmosie

Opublikowano 7.05.2020 7:53 -


O kosmosie filmów było już sporo, większość z nich pozostawiała wiele do życzenia, ale oczywiście było też kilka świetnych pozycji: Ad Astra, czy chociażby Grawitacja z genialną w tej roli Sandrą Bullock. Teraz czas na produkcję nakręconą… w kosmosie. Tak, NASA potwierdza prace nad filmem wraz z aktorem i producentem Tomem Cruise’em.

Pierwsze informacje na temat inicjatywy pojawiły się w serwisie Deadline w poniedziałek. Dzisiaj zostało to oficjalnie potwierdzone przez przedstawiciela NASA, Jima Bridenstine’a.

Film ma zostać nakręcony w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Będzie to pierwsza fabularna pozycja, która zostanie nakręcona w kosmosie.

Do współpracy Tom Cruise będzie miał nie tylko NASA, ale także SpaceX i Elona Muska. Ekipa oczywiście nie była jeszcze na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale przygotowania zapewne trwają. Na razie nie wiadomo, jakie dokładnie ma być zaangażowanie SpaceX i samego Muska, ale ten oczywiście szybko odpowiedział na Twitterze:

Najprawdopodobniej SpaceX zapewni zaplecze logistyczne i transport ekipy filmowej. NASA już w ubiegłym roku przygotowała oferty dla osób chcących wynająć przestrzenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wszystko oczywiście w ramach rozpoczynanych misji prywatnych podróży kosmicznych.

Na tę chwilę nie wiemy nic na temat fabuły, czy też obsady takiej produkcji. Niemniej jednak jestem przekonany, że do produkcji zostaną zaproszeni najlepsi twórcy, bo bez wątpienia jest i będzie to coś przełomowego.

źródło: Twitter | Businessinsider

Wieści z Rozładowani.pl