Oczywiście Beastie Boys to nie tylko ten numer. To także świetne Sabotage czy Intergalactic, które wykręciły na YouTube łącznie prawie 120 milionów wyświetleń. Zespół posiada też ciekawą historię, co sprawia, że dokument może być naprawdę interesujący.

co dokładnie wiadomo o beastie boys story?

Za jego reżyserię odpowiada Spike Jonze, były mąż Sofii Coppoli, amerykański reżyser i producent filmowy oraz autor teledysków. Spike, który naprawdę nazywa się Adam Spiegel, współpracował wcześniej z takimi gwiazdami jak  R.E.M., Björk, The Chemical Brothers czy właśnie Beastie Boys. Dla tych ostatnich zrealizował klip do jednego z najbardziej znanych teledysków grupy – Sabotage.

Z powodu anulowania SXSW 2020, spowodowanego pandemią koronawirusa, zapowiedź dokumentu pojawiła się wczoraj w serwisie YouTube. Twórcy zapowiadają, że „Mike Diamond i Adam Horovitz opowiedzą Wam intymną, osobistą historię zespołu i czterdziestu lat przyjaźni”. Z tego co widzimy w trailerze, jest to dość nietypowa forma dokumentu, w którym bohaterowie na scenie opowiadają, o wyświetlanych za nimi obrazach.

Wreszcie poznaliśmy ceny Apple TV+, biorę to w ciemno!

Premiera filmu odbędzie się po raz pierwszy w kinach IMAX 2 kwietnia. Na platformę Apple trafi natomiast 24 kwietnia. Nie jest to z pewnością game changer, zapewniający Apple TV+ przewagę nad Netflixem, HBO MAX czy chociażby Disney+, jednak dla fanów zespołu to z pewnością smakowity kąsek. Sam chyba się skuszę wreszcie na aktywowanie mojego rocznego darmowego dostępu.


Posłuchaj nas!