Seria gier Battlefield miała swoje wzloty i upadki, jednak nie były to aż tak duże odchyły, jak chociażby w przypadku cyklu Call of Duty, który często szoruje po dnie. Battlefield ma swoją wierną grupę fanów, a kolejna część już przed nami.

Tym razem fabuła Battlefield zabierze nas do roku 2042, bo właśnie taki tytuł nosi zaprezentowana podczas targów E3 gra. Już wcześniej wiedzieliśmy, że tym razem duży nacisk położony zostanie na tryb multiplayer, co (ku mojemu niezadowoleniu) w ostatnich latach zaczyna być normą w przypadku gier z gatunku „strzelanki”.

Battlefield 2042 – gameplay

Prezentacja gameplaya odbyła się podczas konferencji Microsoft na targach E3. Ujawniono wiele najróżniejszych fragmentów gry, co w przypadku produkcji, która pojawi się za niemalże pół roku, jest pozytywnym zaskoczeniem.

Cały gameplay ujawnia około dwóch minut rozgrywki, co pokazuje jak daleko zaawansowana jest produkcja. Jak widać gra będzie wymagała naprawdę porządnych maszyn do odpalenia, co przenosi gaming na jeszcze wyższy niż dotychczas poziom. Mnóstwo maszyn bojowych, śmigłowców, a także żołnierzy ujawnia rozmach, z jakim fabuła, ale także (przede wszystkim) silnik gry został przygotowany.

Gra Battlefield 2042 pojawi się dopiero 22 października 2021, a tydzień wcześniej odpalić ją będą mogli abonenci EA Play w wersji Pro na pecety.


Posłuchaj nas!