Bateria w telefonie to dla Ciebie piorytet? Oukitel K13 Pro z gigantyczną baterią już czeka

Bateria w telefonie to dla Ciebie piorytet? Oukitel K13 Pro z gigantyczną baterią już czeka

Opublikowano 31.10.2019 15:14 -


Firma Oukitel tradycyjnie dla siebie prezentuje telefony z dużymi bateriami. Te z serii K są najlepszym tego dowodem, bo już dawno przekroczyły barierę nieosiągalną dla innych – 10 000 mAh. Taka właśnie bateria była w modelu K12. Za rogiem czeka jego następca o pojemności o 1000 mAh więcej, zachowujący przy tym stosowne rozmiary.

Chcąc odpocząć trochę od Samsunga, Xiaomi, Oppo, LG i innych iPhone’ów, spoglądam w kierunku rynku chińskiego, gdzie aż roi się od mniej znanych marek. Choć nie mówią nam one kompletnie nic, czasem potrafią zaskoczyć pomysłem na wyróżnienie się na tak przeładowanym rynku. To, że są one mało znane, nie oznacza, że są gorsze lub niedostępne.

Projekt

K13 Pro został zaprojektowany od zera, tak aby stworzyć wyróżniający się model na tle innych z portfolio. Wyposażony jest on w wyświetlacz o przekątnej 6,41″, niestety w rozdzielczości jedynie HD+. Taka decyzja oprócz oszczędności mogła być podyktowana mniejszym zapotrzebowaniem na energie. Wyświetlacz jest pokryty szkłem o zakrzywionych krawędziach oraz oczku z kamerą selfie na wzór tej z Samsung Galaxy Note 10. Stosunek ekranu do powierzchni frontowej to aż 90.3%, jeżeli to prawda.

Design jest mocno wzorowany na urządzeniach gamingowych. Mamy tutaj zatem dużo czerwonych wstawek, ścięte i agresywne krawędzie oraz 2 tekstury pleców: prawdziwa skóra albo kevlar. Całość może się podobać, a na pewno pozwoli się wyróżnić.

Bateria

Choć nie jest to największa montowana bateria w telefonie, można go ochrzcić mistrzem czasu pracy. Z dostępnych informacji wynika, że telefonu używamy intensywnie ok. 4h dziennie. Według Oukitel K13 Pro oferuje 41 godzin rozmów telefonicznych, 54 godzin odtwarzania muzyki, 14,5 odtwarzania wideo lub 11 godzin grania. W rzeczywistych sytuacjach oznaczać to będzie około 3 do 4 dni intensywnego użytkowania na jednym ładowaniu. Przy bardziej ograniczonym użytkowaniu możesz osiągnąć cały tydzień.

Ładowanie

Producent nie zapomniał o ciemnej stronie posiadania dużej baterii i zaimplementował szybkie ładowanie. Ów proces, przy 5 V/6 A, naładuje K13 Pro w zaledwie 2 godziny i 20 minut. Co więcej, w przedziale od 0% do 60% naładowania baterii, 1% przyrasta na każdą minutę. Jeżeli więc chciałbyś iść na miasto świeżo po tygodniowym campingu, wystarczy mu mniej czasu niż Tobie, aby się przygotować na wieczór.

Nie tylko baterią telefon żyje

Reszta podzespołów nie jest już aż tak szokująca. 8-rdzeniowy SoT Helio P22 MediaTek wyprodukowany w 12 nm procesie technologicznym jest wspierany przez 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci. Jakby tego było mało, możemy rozszerzyć pamięć o dodatkowe 128 GB poprzez karty microSD. Na tyle urządzenia znajdziemy podwójny układ fotograficzny z 16 Mpx matrycą główną oraz 2 Mpx do pomiaru głębi. Na froncie gości oczko o rozdzielczości 8 Mpx. Pomimo oszczędności nie zapomniano tu o NFC, co zasługuje na pochwałę.

Urządzenie wejdzie na rynek na początku listopada z ceną 189,99 $. Będzie ono również dostępne w promocji 11.11 podczas Global Shopping Festival na Aliexpress. Wtedy będzie można zaoszczędzić dodatkowe 10 $.

Wieści z Rozładowani.pl