Bardziej pomocne nowe funkcje Asystenta Google, czyli aktualizacje na 2020

Bardziej pomocne nowe funkcje Asystenta Google, czyli aktualizacje na 2020

Opublikowano 8.01.2020 7:58 -


Wraz z nowym rokiem przyszedł czas na zapowiedź pierwszej aktualizacji Asystenta Google. AI już niejeden raz zaskoczyło nas swoimi możliwościami. Chociażby ostatnio tłumaczeniem zagranicznych zwrotów podczas wycieczek, co może okazać się bardzo przydatne zwłaszcza dla miłośników podróży. Na co jednak przyszła pora tym razem?

Podczas targów CES, które się niedawno rozpoczęły, zarówno Google, jak i Amazon, starali się skupić uwagę uczestników na swoich głosowych asystentach. Jest to świetna możliwość, by przyciągnąć i zainteresować licznych użytkowników tym, co przyniesie najbliższa aktualizacja. Oba produkty, wykorzystujące AI, są już na tak zaawansowanym poziomie, że każda zmiana pokazuje, jak wiele jest nam w stanie zaoferować jeszcze sztuczna inteligencja. Co więc ujawniło Google podczas swojej prezentacji?

Oto, w co tym razem wyposażono Asystenta Google

Trzeba przyznać, że najbliższa aktualizacja jest bardzo dopracowana i wnosi wiele nowych funkcji. Google zadbało między innymi o zwiększenie dostępność funkcji prywatności, ulepszoną konfigurację, a także łatwiejsze nawiązywanie połączeń głosowych. Oczywiście to dopiero początek tego, co ma nam do zaoferowania Google! Nowe możliwości mają zacząć z czasem pojawiać się na wszystkich urządzeniach z Androidem.

Najciekawszą funkcją, jaka została zapowiedziana, wydaje mi się możliwość planowania niektórych czynności na później. Przykładowo można poprosić Asystenta podłączonego do sieci domowej o wyłączenie świateł o konkretnej godzinie. Jest to przydatna rzecz zwłaszcza dla posiadaczy licznych inteligentnych systemów, które są zintegrowane ze smartfonem.

O ułatwieniu konfiguracji nowych urządzeń domowych Google także pomyślało. Asystent ma wyświetlić na ekranie odpowiednie powiadomienie, kiedy tylko zakończona zostanie konfiguracja urządzenia. Wystarczy w nie kliknąć, a zostanie ono automatycznie połączone z Asystentem i zapewni prawidłowe działanie.

A co z prywatnością?

Wydaje mi się, że kwestia prywatności użytkowników w dzisiejszych czasach zawsze jest najważniejsza. Dlatego bardzo ucieszył mnie fakt, że można sprawdzić, jakie dane Asystent przechowuje i udostępni link do odpowiednich ustawień. Jeśli pojawi się podejrzenie, że zupełnie przypadkowo został aktywowany głośnik, który teraz wyczekuje polecenia, wystarczy powiedzieć „Hej Google, to nie było do Ciebie”, a ostatnia wypowiedź zostanie usunięta.

Czym jeszcze mogą nas zaskoczyć możliwości Asystenta Google?

Warto wspomnieć, że do aplikacji Google Home zostało dodanych ponad 20 nowych urządzeń. Ponadto umożliwiono użytkownikom ustawianie opcji szybkiego wybierania numerów, co na pewno znacznie usprawni proces wykonywania połączeń. Nie można pominąć opcji zapisywania wirtualnych karteczek na inteligentnych wyświetlaczach dla członków rodziny, o których kiedyś już Wam wspominałam.

asystenta googleasystenta google

To zaledwie część tego, co Google pokazało podczas trwania CES 2020. Uważam jednak, że uświadamianie użytkowników o możliwościach Asystenta jest niezwykle istotne, bowiem trudno jest spamiętać, co on może wykonać, a czego nie.

Źródło:Blog Google

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]