ZUnsplasha korzystam już długi czas. Jest to mój stały, cotygodniowy punkt do odwiedzenia podczas montażu kolejnego odcinka WWWłaśnie Podcastu. To między innymi tam szukam fotek na miniaturki. Bardzo często zaglądam tam również gdy szukam fotek do moich artykułów, jeśli nie posiadam własnych w danej tematyce. Ogólnie to się lubimy z Unsplashem. Właściwie to ja lubię ich, bo oni mnie raczej nie znają.

Unsplash przejęte przez Getty Images

Niemniej dzisiaj natknąłem się na informację na blogu Unsplash, że zostali kupieni (przejęci) przez Getty Images. Z początku się zmartwiłem, jednak we wpisie jesteśmy w stanie przeczytać, że rozmowy trwały kilka lat (od 2016) i prezes Getty Images obiecuje, że wszystko dalej będzie git i będą mogli się rozwijać tak jak dotychczas. Przepraszam, ale sceptycznie podchodzę do tego typu ogłoszeń, ale obym się mylił. Czas pokaże.

Pracujesz nad Design Systemem? Ta strona może Ci się przydać. Zbiór komponentów oraz definicji – component gallery

Z notki możemy dowiedzieć się, że ilość pobrań zdjęć z Unsplash jest już liczona w miliardach rocznie. Zapowiedzi są tylko pozytywne, szybszy, lepszy, bardziej dynamiczny rozwój obu serwisów. Jeśli wierzyć jednak tym zapowiedziom to będzie ciekawie gdy tak dobry bank zdjęć będzie nadal darmowy i faktycznie będzie się rozwijał dynamicznie. Należą się na pewno gratulacje, że udało się osiągnąć taki poziom od bloga na Tumblerze z kilkoma zdjęciami 8 lat temu.


Posłuchaj nas!