Banana Phone 2, czyli wielki powrót bananowego telefonu

Banana Phone 2, czyli wielki powrót bananowego telefonu

Opublikowano 21.10.2019 13:21 -


Ostatni kwartał roku zawsze jest pełen niespodzianek technologicznych. Całkiem niedawno poznaliśmy najnowsze sprzęty od Apple czy Google, które na pewno podbiją rynek oraz trafią do wielu użytkowników. Oczywiście inni producenci również starają się wypuścić sprzęt, który choć w niewielkim stopniu cieszyłby się tak dużym zainteresowaniem. Wśród nich natrafiłam na zupełnie odnowiony… Banana Phone!

Koncepcja utworzenia bananowego telefonu powstała jakieś dwa lata temu. Od tamtej pory wielu użytkowników miało okazję testować oraz wykorzystywać na co dzień ten dość nietypowy sprzęt. Jego pierwsza wersja trafiła do rąk zainteresowanych aż z 18 krajów! Twórcy doszli więc do wniosku, że ich inicjatywa odniosła naprawdę spory sukces i może wreszcie nadszedł czas, by nieco udoskonalić urządzenie. Oto przed Wami drugie wydanie Banana Phone!

Czym tak właściwie jest Banana Phone i jak powstał?

Pomysłodawcy to trzej mężczyźni, którzy razem dorastali i do dziś są najlepszymi przyjaciółmi. Koncepcja bananowego telefonu miała przede wszystkim powodować uśmiech nie tylko na twarzach użytkowników, ale i przechodniów. Kto w końcu nie roześmiałby się w głos, widząc kogoś, kto rozmawia przez… banana? Tak, dokładnie. Banana Phone to tak właściwie słuchawka wykorzystująca bluetooth i łącząca się z właściwym smartfonem. Została ona tak przystosowana, by można było za jej pomocą wygodnie rozmawiać, prowadząc konwersacje nawet przez kilka godzin dziennie. Brzmi świetnie, prawda? Najważniejszym celem twórców było jednak zwrócenie uwagi na temat ratowania goryli, do czego swoim kształtem nawiązują właśnie śmieszne telefony.

banana phone

Co zobaczymy w nowym Banana Phone?

Warto zacząć od tego, że bananowa słuchawka służy tylko do przekazywania dźwięku do smartfona. W związku z tym musi być ona wyposażona w naprawdę dobrej jakości głośnik oraz mikrofon, by zapewnić każdemu użytkownikowi komfortową rozmowę. Co ciekawe, nowy model został dość mocno rozbudowany, co ma pozwolić na aż 20 GODZIN ciągłych konwersacji na jednej baterii. W porównaniu z poprzednim modelem jest to 2 razy więcej. Trzeba przyznać, że Banana Phone 2 rzeczywiście nie pojawił się bez przyczyny na rynku, nie jest to bowiem jedyne udoskonalenie.

banana phone

Dużą zaletą będzie na pewno możliwość głośnego odtwarzania dźwięku, czyli coś jak głośnomówiący tryb rozmowy. W ten sposób każdy użytkownik nie będzie miał problemów ze zrozumieniem swojego rozmówcy po drugiej stronie. Nadal będzie można sterować nim głosowo, przy pomocy Siri czy Asystenta Google, by połączyć się z wybranym numerem, bądź po prostu zakończyć użytkowanie dodatkowego zestawu słuchawkowego. Na pewno zaskoczy Was fakt, że cena pozostaje niezmienna – za Banana Phone zapłacicie jedyne $39,99! Jest to adekwatna cena do wykorzystanych rozwiązań oraz wbudowanych funkcji. Największą frajdę da jednak uśmiech na twarzy przechodniów, którzy zobaczą, że rozmawiacie wprost do banana. Na oficjalną sprzedaż nowego modelu trzeba jeszcze trochę zaczekać, tymczasem jego poprzednika możecie znaleźć TUTAJ.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]