Badania Facebooka: posiadacze kotów są smutniejsi i bardziej samotni niż posiadacze psów

Badania Facebooka: posiadacze kotów są smutniejsi i bardziej samotni niż posiadacze psów

Opublikowano 9.08.2016 20:05 -


Nie ma nic lepszego, niż wieczorową porą wsadzić kij w mrowisko i sprowokować kocich ultrasów. Ta grupa w internetach jest dość mocna, w końcu nie na darmo się mówi, że to właśnie wszelkie odmiany kotów są jedną z najpopularniejszych treści w sieci. By nie narażać się bardziej, Facebook dokonał ostatecznego rozwiązania odwiecznej wojny: psy vs koty, a by być bardziej precyzyjnym: właściciele psów vs właściciele kotów.

Badania zostały przeprowadzone na 160k użytkowników reprezentujących oba obozy. Oczywiście mowa niestety tylko o USA (choć liczę, że pojawi się także wersja europejska), która przedstawia bardzo interesujące fakty. Zaczynając od początku i nawiązując do tytułu, okazuje się, że to właściciele kotów są zmęczeni, poirytowani i smutniejsi od posiadaczy psów. Oczywiście jeśli zwrócimy uwagę tylko na pozytywne cechy, to okaże się że tym samym są szczęśliwsi (paradoks?), rozbawieni czy emocjonalni. Zresztą sami zobaczcie:

feelings

Patrząc na właścicieli psów, są oni nieco bardziej dumni czy podekscytowani. Mimo to, że jestem raczej z obozu wesołych czworonogów niż drapieżnych indywidualistów, to nie mogę się oprzeć wrażeniu, że całość powyższej części badania można sprowadzić do Garfielda i nieco mało rozgarniętego kolegi psa. Oczywiście to nie koniec niespodzianek, by całość nieco zrównoważyć, należy dodać, że to właściciele kotów co do zasady mają mniej znajomych niż przedstawiciele drugiego obozu. Psiarze mają średnio 26 znajomych więcej, oczywiście na Facebooku. By to zrównoważyć, to kociarze z kolei są częściej zapraszani na wszelkie imprezy.

Także co trzeci posiadacz kota jest singlem, a w przypadku psiarzy raptem co czwarty. Bardzo ciekawie także wyglądają badania związane z ulubionym filmem czy książką. Rozstrzał jest ogromny, a mi zdecydowanie bliżej do tego co oglądają fani kotów:

books movies

W przypadku filmów wcześniejsze porównanie do Garfielda i mało rozgarniętego psa wydaje się być trafione w dziesiątkę. Jestem żywo zainteresowany jak wyglądałyby statystki w przypadku samej Europy w konfrontacji z tym co widać wyżej. Niemniej sam pomysł takiego badania jest naprawdę świetny i trzeba rzec, że można wyciągnąć naprawdę dużo zabawnych faktów. Brawo Fejsbuku, na kolejne badanie może czas skonfrontować fanów Star Wars i Gwiezdnych Wojen?

Wieści z Rozładowani.pl